Paralel hocadan skandal çağrı: Sokağa çıkıp kafalarına sıkın

Öğrencilerine, "Ne yapıp edip silahlanın, bundan sonrası iç savaş" telkininde bulunan FETÖ'nün Akdeniz Üniversitesi imamı Yard. Doç. Mahmut Nihat Kanbur gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 13:49
Paralel hocadan skandal çağrı: Sokağa çıkıp kafalarına sıkın

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Mahmut Nihat Kanbur'un ders sırasından öğrencilerine söylediği sözler paralel yapının gözünün nasıl döndüğünü tescilledi. Akşam gazetesinin haberine göre, Paralel yapının Akdeniz Üniversitesi imamlarından Kanbur, kampusta öğrencilere ders anlatmak yerine gençleri devlete karşı silahlanmaya çağırdı. Ders saatinin tamamında akla ziyan ifadelerle gençleri zehirlemeye ve isyana çalışan Kanbur, bir yandan da paralel yapı propagandası yaptı. Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturması üzerine polis tarafından önceki gün "halkı isyana teşvikten" gözaltına alındı.

"Kafasına sıkarım" tehdidi

Kanbur ders sırasında öğrencilere pervasızca konuşurken şunları söyledi "O sonuna kadar desteklediğiniz işbirlikçi hainler bu ülkenin sonunu getiriyorlar. Bundan sonrası artık iç savaş. Yani sokağa çıkıp, her şeyi bırakıp bunun sorumlusu olduğunu düşündüğüm insanların kafasına sıkmak. Onunla çözüm sürecinde kucak kucağa oturanlar! Sıkarım kafasına. Gündelik hayat devam ediyor ancak bu işin sorumlusu olan istihbarat acizleri ve hainleri işbaşında. Böyle devam etmez çünkü devam etmesi yolunda çaba sarf etmeyen birileri işbaşına gelebilir. İşbirlikçi olmayan birileri iş başına gelebilir"diyen Kanbur, "yakın bir zamandaki iç savaşa hazırlıklı olun uyarısı" da yapma densizliğinde bulundu.

İç savaşa hazırlıklı olun

Kanbur şöyle devam etti: "10 kişi elinde silahla evinizi bastığında siz ekmek bıçağıyla hiçbir şey yapamazsınız. Herkes silahlandı. Yarın öbür gün Akdeniz Üniversitesi'ne gelip çatır çatır sıkarlarsa öyle salak salak dolaşmayın. Gidin emanet nereden buluyorsanız, lojistik desteğini nereden yapıyorsanız. Polise, askere güvenmeyin" diye konuştu.

Küstahça hedef gösterdi

Kanbur sözlerini şöyle sürdürdü: "Yazık değil mi o insanlara, o masumlara? Eğer sen bir devlete karşı bir şey yapıyorsan, devletin en üst kademesindekinin yeri belli zaten. Git ona yap! Bu iki tarafa ait değilseniz kendinizi koruyacaksınız İç savaş çıktığında barışmış, kardeşlikmiş yok. Onurlu ölüm onursuz ölüm var."

Çirkinlikte sınır yok

"İnşallah sonu Nikolay Çavuşesku ve karısı gibi olur. Kurşuna dizildiler. Duvarın önünde köpek gibi yalvararak öldürüldüler" diyen Kanbur" Siz bunların işbirlikçisi olmayın. Bana bir şey olmaz elime bir fırsat geçer en azından düşmanlarımı öldürürken elime bir fırsat geçer. İnşallah yedi sülalelerinden, çocuklarından torunlarından bulurlar! Devlet terör mensuplarına göre değil, kendine göre tehlikeli bulduğu cemaatin mensuplarına operasyon geliştiriyor"dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel hocadan skandal çağrı: Sokağa çıkıp kafalarına sıkın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz