Şanlı meydan

PKK’lı teröristlerin Atatürk posterleri üzerinde silah eğitimi yaptıkları Azizoğlu Konağı Meydanı’nda, artık şanlı Türk bayrağımız dalgalanıyor.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 09:30
Şanlı meydan

PKK'lı teröristlerin çukur kazıp barikat kurduğu ilçelerden, Sur, Silvan, Cizre, Silopi ve Dargeçit'te operasyonlar başarıyla tamamlandı. Binlerce teröristin öldürüldüğü ilçelerde, hainlerin açtığı hem maddi ve manevi yaralar sarılmaya başlandı. Teröristlerin aylardır eğitim alanı olarak kullandığı kent meydanları da temizlenerek, tekrar halka açıldı. Şimdi o meydanlarda Özel Harekât Timleri vatandaşın güvenliğini korumak için hizmet ediyor.

GÜVENLİK GÜÇLERİ HÂKİM

Star muhabiri, vatan hainlerinin Atatürk posterlerini hedef tahtası yaptıkları Silvan'daki tarihi Azizoğlu Konağı Meydanı'na girdi. Aylarca PKK'nın silah ve bomba eğitim alanı olarak kullandığı meydan şimdi güvenlik güçlerinin kontrolünde. Polis ve Jandarma Özel Harekat Timleri, Türk bayrağı diktikleri Azizoğlu Konağı'nı karakol olarak kullanıyor. Milli iradenin sesi Star, teröristlerin bu meydanda yaptığı silahlı eğitimleri gösteren fotoğraflara manşetinde yer vermişti. PKK/YPG'nin kadın kolu YPJ'li Deniz kod adlı teröristin de bu meydanda keskin nişancılık eğitimi verdiği tespit edilmişti.

Atatürk posterinin hedef tahtası yapıldığını gösteren fotoğrafları STAR?ortaya çıkarmıştı.

KURŞUNLU CAMİİ İÇLER ACISI

Diyarbakır Sur'daki silah ve bomba sesleri, yerini ilçenin yeniden imarı için çalışan iş makinelerine bıraktı. Star yazarı Halime Kökce de Sur'daki çalışmalara tanıklık etti. Star ekibinin aylar sonra tekrar ilk ziyaret ettiği nokta, tarihi Kurşunlu Camii oldu. Kentteki ilk Osmanlı eseri olan caminin halini görenler teröristlere lanet okuyor. Kurşunlu Camii'nin minaresinden asılardır yükselen ezan sesi, aylardır susmuş durumda. Halk, camide yeniden saf tutacakları agünü bekliyor.

SUR İHYA EDİLECEK

İlçenin yeniden inşasında tarihi yapılar, etraflarındaki yıkılmış binalardan tamamen arındırılacak. Böylece Sur "kentsel dönüşüm" değil bir 'ihya' sürecine girmiş olacak.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlı meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz