Teröristlerden "kandırıldık" itirafı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler, terör örgütü PKK tarafından kandırıldıklarını belirterek, örgüte katılmalarından dolayı duydukları pişmanlığı anlattı.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 10:53
Teröristlerden kandırıldık itirafı

Yüksekova'da bölücü terör örgütüne yönelik operasyon sırasında teslim olan teröristlerden biri, güvenlik güçlerine verdiği ifadede, pişman olduğunu söyledi. Yaptıklarının yanlış olduğunu gördüğünü belirten terörist, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü halka zarar verildi. Bu yanlışımızı, hatamızı anladık, devlet güçlerine sığındık. 'Yakın' diyordu, 'eşyaları falan yakın, büyük binaları yakın.' Başta bu hendek kazma işleri başlarken bize öğretilen tamamıyla halkın yararına. Fakat halkı dinlemiyorduk. Eğer özgürlük yakalanacaksa bu hendeklerle yakalanacak. Biz başlarken öyle inandık, ondan etkilendik. Fakat sonradan böyle olmadığını gördük. Eğer bir faydası olsaydı insanlar bu kadar rahat gitmezdi, evlerini terk etmezdi. Bu halkın yararına ne olacak, gariban insanlar. Biz bunu geç de olsa anladık."

"EVE DÖNMEK İSTEDİM ÖRGÜT İZİN VERMEDİ"

Teslim olan diğer terörist ise örgütün iç yüzünü bilmediğini belirterek, "Millet bahsedince güzel sandım öyle katıldım" dedi.

20 gün boyunca tünelde çatıştıklarını söyleyen terörist, en baştan beri pişman olduğunu, eve dönmek istediğini ancak örgütün buna izin vermediğini anlattı.

Örgütten kaçmak istediğini ancak bir yolunu bulamadığını aktaran terörist, "Sonra bir yol bulduk, arkadaşlarla teslim olduk. Askerler de bize iyi davrandı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerden "kandırıldık" itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz