Cumhurbaşkanı Erdoğan minikleri Külliye'de ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çocukları kabul etti. Erdoğan, çocuklara 'Çanakkale Şehitliği'ni gezdiniz mi?' diye sordu ve çocukların sadece 4'ünün Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret ettiğini öğrenen Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya dönerek 'Nabi Bey, bu okullarımız demek ki hiç gitmemiş, bununla ilgilenin' talimatını verdi.

Giriş Tarihi: 23.4.2016 11:53 Güncelleme Tarihi: 23.4.2016 12:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan minikleri Külliye'de ağırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Sevgili çocuklar sizleri sevgiyle selamlıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyorum. Milletin evine hoş geldiniz. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

"MEB BAKANI'NA ÇANAKKALE TALİMATI"

Sevgili çocuklar bugün burada bulunan sizlerin ve bütün çocukların içinden geleceğin cumhurbaşkanları, başbakanları, akademisyenleri çıkacaktır.

Çanakkale Şehitliğimizi aranızda ziyaret etmeyen var mı? Bakıyorum, çok az kimse gitmiş. Nabi Bey galiba bu okullar hiç Çanakkale'ye gitmemiş. Gerekli tespitleri yapalım ve bu yıl bitmeden gönderelim.

"SİZİN İÇİNİZDEN GELECEĞİN CUMHURBAŞKANLARI..."

Bizim de ülkemizi geleceğe hazırlamak için yürüttüğümüz çalışmalar sizlere daha güzel bir Türkiye bırakmak içindir. Milyonlarca yaşıtınız içinden geleceğin cumhurbaşkanları, akademisyenleri, bakanları da çıkacaktır. Dünyaya estetiğin ve duygunun penceresinden bakmayı öğrendiğinizde eminim daha güzel olacaktır.

Yaşınızın kıymetini bilin. Bunlar geri kaldığında bir daha asla geri gelmeyecek günlerdir, bunu unutmayın. Verdikleri mücadeleyle bizleri bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan minikleri Külliye'de ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz