'Rusya, balistik füzelerle saldırdı'

Rus ordusuna ait savaş uçakları ile donanmanın Halep ve çevresine düzenlediği saldırılarda 18 kişinin öldüğü 13 kişinin yaralandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 13:50
'Rusya, balistik füzelerle saldırdı'

Halep'in batısındaki Etarib ilçesinden sivil savunma yetkilisi İbrahim İbrahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus jetlerinin ilçedeki sivil savunma merkezine saldırdığını söyledi.

''RUS DONANMASI BALİSTİK FÜZELERLE SALDIRDI''

Saldırıda merkezdeki 5 çalışanın hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığı ifade eden İbrahim,''Dinlediğimiz telsizlerden Rus uçaklarının sivil savunma merkezini bombaladığını öğrendik. Ruslar sadece uçaklarla merkezi vurmadı, Rus donanması da balistik füzelerle merkeze saldırdı.'' dedi.

Balistik füzelerin merkezin yakınındaki tarım arazilerine düştüğünü söyleyen İbrahim, sivil savunma merkezinde büyük hasar oluştuğunu, araçların da kullanılmaz hale geldiğini aktardı.

Öte yandan Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, Rus jetlerinin Firdevs, Hayderiye ve Şear semtlerine düzenlediği saldırılarda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını söyledi.

Saldırı bölgelerinde büyük hasar meydana geldiğini belirten Leys, yaralıların ambulanslarla sahra hastanelerine kaldırıldığını dile getirdi.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rusya, balistik füzelerle saldırdı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz