Yiğit Bulut: Faizler düşmeye devam edecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, önümüzdeki süreçte faizlerin düşmeye devam edeceğini, Türkiye’ye para girişinin artmasıyla birlikte faizlerdeki düşüşün de hızlanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 09:37 Güncelleme Tarihi: 26.4.2016 09:38
Yiğit Bulut: Faizler düşmeye devam edecek

Bulut, TRT Haber TV canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Faizlerin önümüzdeki süreçte düşmeye devam edeceğini, bu düşüşün Türkiye'ye para girişinin artması ile birlikte hızlanacağını ve Türkiye ekonomisine ilişkin olumlu trendin devam edeceğini düşünüyorum" dedi. Bankaların önümüzdeki süreçte faizleri kredi verme istekliliğiyle düşürmek isteyeceğini düşündüğünü de belirten Bulut "Faizlerin düşmeye devam edeceğini düşünüyorum. Kurda (dolar/TL'de) uzun süreden beri 2.80-2.85 arasında yatay gidiş devam edecek" dedi. Bulut, kısa vadede dolar/TL'nin 2.78'den aşağı götürecek ya da sert yükseltecek neden görmediğini de sözlerine ekledi.

YOĞURT YİYİŞİNİ GÖSTERECEK

Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Murat Çetinkaya ilgili Bulut "Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Başkanın gerek düşünceleri gerekse piyasaya bakışının, Türkiye açısından orta ve uzun vadede çok olumlu olabileceğini düşünüyorum. Ama yoğurt yiyişini kendisi piyasaya gösterecek" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Bulut: Faizler düşmeye devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz