Obama görmesin diye 'zenci' yazısını gizlediler!

İngiltere Prensi William ve Kate çifti, Kensington Sarayı’nda ABD Başkanı Obama ve eşini ağırladı. Ancak ziyaretten önce evde hareketli anlar yaşandı. Asistanlar, salondaki tabloda yazan “Zenci” yazısını son anda saksıyla kapattı.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 09:35
Obama görmesin diye 'zenci' yazısını gizlediler!

ABD Başkanı Obama'nın İngiltere Kraliyet Ailesi'ne yaptığı ziyarette skandalın eşiğinden dönüldüğü ortaya çıktı. ABD'nin siyahi Devlet Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle'in geçen Cuma Cambridge Dükü William ile eşi Kate Middleton'ı Kensington Sarayı'nda ziyaret etmesinin ardından farklı detaylar gelmeye başladı.

İngiliz gazetelerinin haberine göre, Obama'nın ziyaretinden birkaç saat önce William ve Kate çiftinin evinde hareketli dakikalar yaşandı. Asistanlar, evin salonunda asılı olan resmin altında "Zenci" kelimesinin yazdığını görünce hemen önlem düğmesine bastı. Görevliler tablonun üzerindeki yazıyı bir saksı yardımıyla sakladı.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğraflar ise "saksılı kamuflajı" ortaya çıkarttı. Kensington Sarayı sözcüsünün çıkan haberler sonrasında gazetecilere yorum yapmayı reddettiği açıklandı. Öte yandan ABD Başkanı Obama'nın ziyaretinin ardından "kamuflaj" olarak kullanılan saksının tablonun önünden çekildiği iddiası ortaya atıldı.

Takvim

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama görmesin diye 'zenci' yazısını gizlediler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz