Akşener’i parlatmak için anket operasyonu yapan FETÖ medyası…

FETÖ medyasının Akşener operasyonu devam ediyor. Tartışmalı Kayyum kararı ile MHP’yi kongreye taşımaya çalışan Fetullahçı örgüt şimdi de bilimsel yönü tartışmalı anketlerle MHP’nin oylarını %25 arttırarak iktidar hayalleri kuruyor. Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan ankete ilk tepki GENAR Başkanı İhsan Aktaş’tan geldi.

Giriş Tarihi: 28.4.2016 12:42
Akşener’i parlatmak için anket operasyonu yapan FETÖ medyası…

SABAH.COM.TR'YE KONUŞAN GENAR BAŞKANI İHSAN AKTAŞ ŞUNLARI SÖYLEDİ

MHP TARİHİNDE BÖYLE BİR SIÇRAMA YAPMADI

Türk siyasetinin kriz dönemlerinden böyle bir sonuç mümkün olabilir. Geçmiş iktidarların darmadağın olduğu bir dönemde AK Parti kurulduğundan beri hep ileriye gitti ve her seçimde kendini pozisyonunu yükseltmeyi başardı. İniş çıkış dönemleri oldu ama 1 Kasım'da görüldüğü gibi verdiğinin fazlasını aldı. Son 10 yılda MHP 10-13 arasında bandında kalırken CHP kendi taban sınırına çakıldı. HDP ise yüzde 10 bandında oy almaya devam edecek. Kısacası muhalefet bir anda kolay kolay oy tırmandıramaz.

LİDERLER PARTİLERİNE 1-2 PUAN GETİREBİLİR

MHP yelpazesi geniş bir parti ama daha kongrenin yapılmadığı ve çok lider adayının olduğu dönemde iniş çıkışların olması çok zor görünüyor. Liderler partilerine seçimlerde en fazla 1-2 puan fark ettirir.

AKŞENER %25 OYU KİMDEN ALACAK?

AK Parti son seçimde yüzde 50 oy aldı. Akşener iddia ettiği gibi yüzde 25 oyu kimden alacak? AK Parti'nin oylarını mı alacak, CHP tabanından mı kendine taraftar çekecek? Her kongre döneminde zaman zaman adaylar ortaya çıkar, aynı iddiaları ortaya atar fakat hiç biri gerçekçi değildir ve bilimsel olarak imkansızdır. Bu tür söylemler parti içi rekabet konusunda değerlendirilebilir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşener’i parlatmak için anket operasyonu yapan FETÖ medyası…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz