Türk bilim insanı HawkIng’i ağırladı

ALS hastaları için yeni bir cihaz geliştiren Türk bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren, Harvard Üniversitesi’nde, ünlü fizik profesörü Stephen Hawking’i ağırladı.

Giriş Tarihi: 28.4.2016 11:10 Güncelleme Tarihi: 28.4.2016 11:25
Türk bilim insanı HawkIng’i ağırladı

ABD'de 'giyilebilir kalp pili' tasarımıyla adından söz ettiren ve Forbes'un "30 yaşından küçük 30 bilim insanı" listesine giren Canan Dağdeviren, dünyaca ünlü fizik profesörü Stephen Hawking'i Harvard Society'de ağırladı. Bu önemli buluşmanın konusunu ise kendisinin, ALS hastası Stephen Hawking için geliştirdiği bir yeni cihaz oluşturdu. İki bilim insanının buluşmasına ait bir fotoğraf Canan Dağdeviren'in Twitter hesabından paylaşıldı ve kısa sürede sosyal medyada yankı buldu.

Canan Dağdeviren, Twitter'da yüzlerce beğeni alan fotoğrafın altına, "Harvardlılar buluşmasında bu akşam kahramanlarımdan birini, Profesör Hawking'i ağırlamak tam anlamıyla olağanüstüydü" diye not düştü.

BENiM KAHRAMANIM

Konferansta Hawking'in konuşmasını dinleyen genç bilim insanı Dağdeviren, Twitter hesabından paylaştığı bir diğer açıklamasında, "Profesör Hawking'i dinlemek benim için gerçek anlamda bir ayrıcalıktı. Bırakın yıldızlar tüm derinliğiyle parlasın" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk bilim insanı HawkIng’i ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz