100 PKK'lı toplantıda öldürüldü

TSK'nın Kuzey Irak'a gerçekleştirdiği operasyonda elde edilen kayıtlarda, Mart ayında toplantı yapan 100 PKK'lının vurulduğu tespit edildi.

Giriş Tarihi: 1.5.2016 11:20
100 PKK'lı toplantıda öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), KuzeyIrak'a yaptığı hava harekâtları ile ilgili PKK terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yaptığı değerlendirmeler, istihbarat birimleri tarafından deşifre edildi.

Şubat, mart ve nisan aylarında barınak ve sığınaklara yönelik hava hareketleri ile ilgili olarak 200 PKK'lının tespit edildiği öğrenildi.

TOPLANTI HALİNDEKİ 100 TERÖSİT ÖLDÜRÜLDÜ

Mart ayında Metina bölgesinde bir toplantı alanının vurulduğu ve 100 örgüt mensubunun öldüğü örgüt elemanlarının değerlendirmelerine yansıdı.

SAM FÜZELERİ İMHA EDİLDİ

Türk Hava Kuvvetleri tarafından 26 Mart günü Hakurk bölgesine yapılan hava operasyonunda da örgüt elemanları tarafından bir barınakta saklanan 12 adet SAM füzesinin imha edildiği tespit edildi.

YENİ HAVA HAREKÂTI

Kandil, Hakurk ve Avaşin'de tespit edilen PKK hedeflerine yönelik yeni bir hava harekâtı daha gerçekleştirildi. Önceki gece saat 23.00'te başlayan ve 2 saat 40 dakika süren operasyona, 4 F-16 ile 14 F-4/2020 savaş uçağı katıldı.

Teröristlere ait sığınak, barınak ve yeraltındaki depolar imha edildi. Şırnak Güneyçam kırsalında tespit edilen PKK hedefleri de iki hava harekâtıyla vuruldu.

Perşembe ve cuma günü gerçekleştirilen operasyonlara, 2'şer F-14/2020 savaş uçağı katıldı. Görevini başarıyla yerine getiren savaş uçakları üslerine emniyetli şekilde geri döndü.

Haberturk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
100 PKK'lı toplantıda öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz