Davutoğlu: İnşallah 1 Mayıs barış, huzur günü olur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde işçileri ağırladı. Davutoğlu, "Sendikalarımız farklı şehirlerde 1 Mayıs'ı kutluyor. Bu sene gerçekleştirilen çabayla gösterilen mekanlarda 1 Mayıs'ın kutlaması dolayısıyla tüm sendikalara teşekkür ediyorum. İnşallah bu gelenek sürer. 1 Mayıs bütün meydanlarda barış, huzur içinde bir araya geldiği bir gün haline gelir." dedi.

Giriş Tarihi: 1.5.2016 11:31 Güncelleme Tarihi: 1.5.2016 11:53
Davutoğlu: İnşallah 1 Mayıs barış, huzur günü olur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sendikalarımız farklı şehirlerde 1 Mayıs'ı kutluyor. Bu sene gerçekleştirilen çabayla gösterilen mekanlarda 1 Mayıs'ın kutlaması dolayısıyla tüm sendikalara teşekkür ediyorum. İnşallah bu gelenek sürer. 1 Mayıs bütün meydanlarda barış, huzur içinde bir araya geldiği bir gün haline gelir" dedi.

Davutoğlu, 1 Mayıs dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde işçilerle bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Emek bizim için kutsaldır, helal lokmadan daha değerlisi yok.

Toplu sözleşme masalarında varılan anlaşmaların anlamı yoktu. Emek ve sermaye, işçi ve işçi verenle karşı karşıya gelirdi. Sizler ekonomik krizlerde ne hüzünlü hikayeler yaşandığını çok iyi bilirsiniz. Biz, sizlerin haklarını güçlendirmeye çaba gösterdik. Sizlerle birlikte yeni Türkiye inşa ettik.

IMF'ten borç almak zorunda kalan, evine helal rızk götürmeye çalışan bir dönemde bugünlere geldik. IMF'e borç veren, yatırımlara kaynak aktarabilen bir Türkiye var.

İşçimizin emeğinin karşılığını vermeye çalıştık. Her dönemde emekçimizin yanında olduk. 1 Kasım seçimlerinde verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik. Asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık, emeklilerimize katkı yaptık, kadın emekçilerimizin çalışma şartlarını kolaylaştırdık, esnafımıza çiftçimize karşılıksız kredi veriyoruz, faizsiz kredi sağlıyoruz. Bunların hepsi bu ülkede alın teri ile çalışmak isteyen işçilerimize sağladığımız destek.

2002-2015 yılları arasında ekonomimiz yüzde 4,7 oranında büyüdü. Son günlerde bütün ekonomik verilerde güzel haberler geliyor. Önemli olan bu ülkenin birliğini, beraberliğini teminat altına almak. Asli görevimiz, 78 milyon vatandaşımızın aynı ortamı hissetmesi, geleceğe güvenle bakmasıdır.

Sendikalarımız farklı şehirlerde 1 Mayıs'ı kutluyor. Bu sene gerçekleştirilen çabayla gösterilen mekanlarda 1 Mayıs'ın kutlaması dolayısıyla tüm sendikalara teşekkür ediyorum. İnşallah bu gelenek sürer. 1 Mayıs bütün meydanlarda barış, huzur içinde bir araya geldiği bir gün haline gelir."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: İnşallah 1 Mayıs barış, huzur günü olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz