Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, "Dokunulmazlık sürecini engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Meclis çatısını kavganın, kargaşanın adresi olarak göstermek peşindeler. Ulu Cami'yi kana bulayan, terörü destekleyen herkese dokunulacaktır. Hiçbir yere kaçamazlar." dedi.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 12:30 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 13:41
Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

AK PARTİ NESİLLERCE ÖDENEN BEDELLERİN NETİCESİDİR

Sizlerle birlikte aynı davaya hizmet etmeyi hayatımın en büyük mazhariyeti sayıyorum. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kuruculuğundaki AK Parti mensubu olmaktan şeref duyuyorum. Türkiye'nin hukukunu koruyan bu harekete hizmetten daha kıymetdar daha önemli hiçbir şey yoktur. Bu hareket tüzüklerle, kurumlarla, mevzuatla, prosedürle varlık kazanmış bir partiden çok daha fazlasıdır. Bu haraket tarihi yürüyüşümüzün adıdır. Nesillerce ödenen bedellerin neticesidir AK Parti. Hiçbir makama, mevkiye kurban edilmeksizin korunacaktır. Biz bu ülkeyi, bu vatanı, bu devleti büyük bedeller ödeyerek koruduk ve savunduk. Bu ülke adaletin ve merhametin ürünüdür. Bu toprağa aşkla, imanla, sadakatla bağlı bir kadroyuz. Bu ülkeye hizmet etmekten daha ulvi bir dava tanımıyorum. Biz kritik kavşakları milletin asli gündemini ıskalamayarak dosdoğru bir siyasi kararlılıkla geçtik.

ÜLKEMİZİN İSTİKRARINA VE İNSANLARIMIZA SALDIRDILAR

AK Parti'nin sonu geldi diyerek çığlık atanları hatırlıyoruz. Onlar aslında milli iradenin sesinin yeniden kesilebileceğine, siyasetin üzerinde yeniden vesayet hesapları yapılabileceğine seviniyorlardı. Ama heveslerini kursaklarında bıraktık. Elimizi taşın altına koyduk. Diğer partiler görevden kaçarken milletin verdiği göreve baş koyduk. Ülkemizin istikrarına, insanlarımızın istikrarına saldırdılar. Siyaset mühendisliklerine izin vermeyerek bugünlere geldik. Gizli planlara karşı biz dik durduk. Madem ki Türkiye saldırı altındadır, karşılarına çıkmak bizim görevimizdir dedik. Milletin oylarıyla hep beraber destan yazdık. Bunu sizler başardınız, bizler başardık. Sorumluluk duygusuyla, ilkeli siyasetimizle kazandık. 2002'den bu yana sürdürdüğümüz atılımları yeni reformlarla devam ettirdik. Türkiye'ye yakışan özgürlükçü, demokratik, adil bir anayasa sözü verdik, inşallah bu sözümüzün gereğini yerine getireceğiz.

İKTİDARIMIZI ELEŞTİREBİLİRLER AMA MİLLETLE AŞKIMIZI...

Türkiye'yi bir şiddet sarmalı içine çekmek, kaos oluşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye bunlara karşı hakettiği cevabı verebilecek güçtedir. Yapılan her saldırı bizi derinden üzse de emin olun hakettikleri cevabı alıyorlar. 7 Haziran'da ortaya çıkan siyasi tablo karşısında kanlı ellerini ovuşturan şer odakları hakettikleri cevabı aldılar, almaya da devam edecekler. Bu hareketin en önemli özelliği başından sonuna yerli ve milli durmasıdır. Bize her türlü eleştiriyi getirebilirler. Bizim bu topraklara aşkımızı, milletle aramızdaki bağı asla sorgulayamazlar. Eski Türkiye hedeflerini yeniden açmak isteyen sanal şarlatan ve müfretilerin fitne ve fesadından geçmişte olduğu gibi bugün de bizi Rabbimiz korusun. Allah'ın izniyle küresel güçlerin çakma ve yerli versiyonlarına asla pabuç bırakmayız. Bizler gözümüzü Türkiye'nin büyük hedeflerine dikmişiz. Reformları ve atılımları birer birer hayata geçiriyoruz. Hiçbir ilimize elimiz boş gitmiyoruz. Mardin'e, Diyarbakır'a, Van'a, Bingöl'e, Manisa'ya, Düzce'ye, Antalya'ya, Muş'a toplu açılışlarla gittik.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI HER YERDE MİLLETİYLEDİR

Varto'da çocuklarla futbol oynadım. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı her yerde milletiyle buluşur. Hiçbir vatandaşımız devletin hizmetinden mahrum kalmasın istiyoruz. Türkiye ekonomisini 14 yılda şaha kaldırdık, küresel ekonomide yukarılara taşıdık. Tüm karamsarn senaryolara rağmen bu kalkınma devam ediyor, devam edecek inşallah. Yerli ve yabancı yatırımcının Türkiye'nin potansiyeline olan güveni daha da arttı. Yabancı yatırımcı toplamda 2,6 milyar üzerinde alım yaptı. Türkiye'yi 34 yılın ardından tek haneli enflasyonuyla biz tanıştırdık. Nisan ayının enflasyonu yüzde 6,57 seviyesine kadar düştü. Bu son üç yılın en düşük seviyesidir. Bu istikrarın, kararlılığın, AK Parti hükümetlerinin işini ne kadar iyi yaptığının göstergesidir. Birileri bizi sığ gündemlere hapsetmeye çalışıyor olabilir. Bizi yavaşlatmalarına asla izin vermeyeceğiz. Milletimizle kucaklaşmaya, koşuşturmaya durmaksızın devam edeceğiz. Bu dava bu ülkenin, bu toprakların istiklal davasıdır. Sadece ve sadece Türkiye için siyaset yapıyoruz, milletimizin refahı ve huzuru için siyaset yapıyoruz.

HİÇBİR YERE KAÇAMAZLAR

AK Parti bir dava partisidir, bir misyon hareketidir. Güçlü ve müreffeh bir ülke demektir. Muhalefetin hali ortada. Onlardan Türkiye'nin geleceği için bir katkı vereceğini beklemiyoruz. HDP ahlaksız bir şiddeti savunmaya, TBMM'de uygulamaya çalışıyor. Yönetimlerin kendilerinde olduğu şehirlere bile ihanet ediyorlar. Eli kanlı bir örgütün sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Dokunulmazlık sürecini engellemek için milletvekillerimize saldırıyorlar. Meclis çatısını kavganın, kargaşanın adresi olarak göstermek peşindeler. Ulu Cami'yi kana bulayan, terörü destekleyen herkese dokunulacaktır. Hiçbir yere kaçamazlar. Bunları savunanlar da bu millete ait olamaz. Yabancı unsurların maşaları olurlar. Bu maşalara gereken dersi veren, AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Dün bir destan yazdınız.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Hepsine dokunulacak, hiçbir yere kaçamazlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz