PKK'nın üst düzey bölge sorumlularından Ekrem Güney öldürüldü

4 milyon TL ödülle arananlar listesindeki PKK'nın üst düzey bölge sorumlularından Ekrem Güney öldürüldü.

Giriş Tarihi: 5.5.2016 11:23 Güncelleme Tarihi: 5.5.2016 11:37
PKK'nın üst düzey bölge sorumlularından Ekrem Güney öldürüldü

Diyarbakır Lice kırsalında düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'lı teröristlerden birinin başına 4 Milyon TL ödül konulmuş olan Orta Saha Sorumlusu Ekrem Güney'in olduğu belirtildi.

BAŞINA 4 MİLYON TL ÖDÜL KONULMUŞTU

2 Mayıs 2016 tarihinde Lice kırsalında bölge halkının verdiği bir istihbaratı değerlendiren güvenlik güçleri öğleden sonra bölgede hareket halinde olan 10-12 kişilik bir terörist grubuna yönelik havadestekli bir operasyon başlattı. Operasyon sonucunda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin başına 4 Milyon TL ödül konulmuş olan Orta Saha Sorumlusu 'Azad Siser' kod adlı Ekrem Güney olduğu belirtildi.

Öldürülen PKK'lı Ekrem Güney ile beraber hareket eden ve öldürülen PKK'lı teröristlerden birinin Orta Saha Üçlü Sorumlularından biri olan 'Çekdar' kod adlı Ahmet Talva olduğu öğrenildi. PKK'lı Ahmet Talva'nın 2014 yılında Kobani bölgesine giderek PYD/YPG'ye destek verdiği belirtildi. Öldürülen PKK'lı teröristler arasında birinin de PKK'nın kadın yapılanması sorumlu olduğu belirtilen GülnazTürk olduğu anlaşıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın üst düzey bölge sorumlularından Ekrem Güney öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz