Rekor ikramiye mutluluk getirmedi

Loto’dan 4 yıl önce 148 milyon sterlin kazanan İskoç çiftin yuvası, ailelerinin bitmek bilmeyen para talepleri ve aralarında çıkan sorunlar nedeniyle 15 ay içinde yıkıldı

Giriş Tarihi: 5.5.2016 11:06 Güncelleme Tarihi: 5.5.2016 11:14
Rekor ikramiye mutluluk getirmedi
İskoçyalı Adrian ve Gillian Bayford isimli çift Avrupa'nın milli piyangosu Euromillion'dan 2012'de 148 milyon pound (613 milyon 430 bin) kazandı. Ancak para bu sefer mutluluk getirmedi. Dudak uçuklatan ikramiyenin ardından Gillian Bayford, babası Ian McCulloch, annesi Brenda ve erkek kardeşi Colin'e toplamda 20 milyon pound verdi. Ancak kazanılan ikramiye aile içinde büyük sorunlara neden oldu. İngiliz The Sun gazetesine konuşan iki çouk annesi Gillian, paranın ailesine iyi gelmediğini ve onlarla neredeyse bir seneden beri görüşmediğini söyledi.

PARA YOKTU AMA HUZURLUYDUK
Gillian, "Paranın herkesi mutlu ettiği söylenir. Ama benim yakın akrabalarımı devamlı açgözlü yaptı. Sürekli para istediler. Onlara yüklü miktarlarda para, evler ve arabalar verdim ama tatmin olmadılar. Eskiden zar zor geçinirdik ama huzurumuz vardı" diye konuştu. Bayford Ailesi'nin ikramiyenin ardından yaşadığı sıkıntılar bununla da sınırlı kalmadı. Gillian yaşanılan tüm bu kötü günlerin ardından eşi Adrian ile sorunlar yaşamaya başladı ve çiftin evliliği temelinden sarsıldı. Sonu bitmek bilmeyen tartışmaların sonunda, Adrian ve Gillian ikramiyeyi kazandıktan tam 15 ay sonra boşandı. Şimdi her ikisi de başka kişilerle nişanlı. Eşinden ayrılan Gillian'ın kendi anne, babası ve kardeşiyle de arası açıldı. "En acı şey ise torunlarıyla vakit geçiremeyecek olmaları. Onları görmeyecekler" diyen Gillian aile bağlarının geri dönülmez bir şekilde zarar gördüğünü ifade ediyor. Kadının babası McCulloch da artık kızıyla bir ilgisi olmadığını ancak arayı düzeltmek için çaba sarf ettiğini ileri sürüyor.

KARAVANDA YAŞIYOR
Gillian ailesine bu kadar çok para vermesine rağmen erkek kardeşinin parayı 9 ay içinde bitirdiğini, ailesine 800 bin pound daha verdiğini ancak sorunların çözülmediğini belirtiyor. İkramiyenin ailesinin parçalamasına neden olmasının ardından talihsiz kadın, kendisinin büyük bir borç batağına girdiğini ve artık çocuklarıyla bir karavanda yaşadığını belirtiyor. Çocuklar ise normal bir hayat sürdürmek istiyor.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor ikramiye mutluluk getirmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz