Karar sonrası Dündar'dan küstah açıklama!

Mahkemenin MİT TIR'ları davasında kararını açıklamasının ardından, FETÖ'nün kalemşörü Can Dündar küstah açıklamalarda bulundu. Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve mahkemeyi hedef alan skandal bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 7.5.2016 09:02
Karar sonrası Dündar'dan küstah açıklama!

Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı davada karar çıktı. Can Dündar, 'devletin gizli belgelerini açıklamak' suçundan sonuç olarak 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Erdem Gül de aynı suçtan 5 yıl hapis cezası aldı.

Karar sonrası açıklama yapan Can Dündar şöyle konuştu: "İki saat içinde iki suikasta uğradık. Biri silahlı diğeri yasal. Kapalı oturumda ikinci suikast gerçekleşti. Habercilik suçundan ceza aldık. Bu ceza bizi sindirmeye susturmaya yönelik değil, o kurşunlar bizi susturmaya yönelik değil aynı zamanda hepimizi yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Bu hukuki bir suikasttır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAKKINDA KÜSTAH SÖZLER
Biz başından beri yaptığımızın gazetecilik olduğunu söyledik. Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin karanını elinin tersiyle itti ve bu cezaları verdi. Biz karşımızda Cumhurbaşkanı'nı bulduk. Bizi tehdit etti, şantaj yaptı. Bundan vazife çıkaranlar da bize ateş etti. Dilerim bundan utanır. Bundan sonra iki kez düşünür. Biz doğru bildiğimiz gibi yazmaya devam edeceğiz. Tehditler bizi yıldırmayacak."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Karar sonrası Dündar'dan küstah açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz