Trafikte makas koltuktan etti

Trafikte aşırı hızla giderken attığı makas görüntülerini internette paylaşarak endişe yaratan Harun Taştan 2 ay sürüşten men edild

Giriş Tarihi: 8.5.2016 16:44 Güncelleme Tarihi: 8.5.2016 16:44
Trafikte makas koltuktan etti
İstanbul'da aracı ile seyir halinde giderken makas attığı görüntüleri internette paylaşılan Harun Taştan, 4 Nisan'da bu görüntüler nedeniyle İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri tarafından gözaltına alınmıştı.

470 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ
Tehlikeli araba kullanmak, emniyet şeridi ihlali ve trafik kurallarına uymamak maddelerinden dolayı toplam 470 lira para cezası kesilen Taştan ifadesinde "Görüntüler eskiydi. O görüntüler ile ilgili hakkımızda zaten yasal işlemler yapılmıştı. O zamandan beri kimsenin hayatını tehlikeye atmıyorum" demişti. Karayolunda trafiği tehlikeye düşürmek suçlarını düzenleyen TCK'nın 179/2 maddesi gereğince de yasal işlem yapılan ve adliyeye sevk edilen Taştan hakkında dava açıldı. Geçen yıllarda benzer bir davadan ötürü yargılanan ve cezası ertelenen Taştan'a paylaşılan ve gözaltı nedeni olan o görüntülerin eski olması nedeniyle iki ay boyunca herhangi bir aracın sürücü koltuğuna oturmama cezası verildi.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte makas koltuktan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz