AK Parti’nin oy oranı yüzde 52,8

ORC’nin anketi, halkın AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvenini bir kez daha ortaya koydu. 32 ilde araştırmaya katılanların yüzde 52,8’i bugün seçim yapılsa AK Parti’ye oy vereceğini belirtirken, yüzde 58.4 Başkanlığa ‘Evet’ dedi. “Gelecekten ümitli misiniz?” sorusuna verilen “evet” yanıtının oranı ise yüzde 76 oldu.

Giriş Tarihi: 9.5.2016 09:34
AK Parti’nin oy oranı yüzde 52,8

Araştırma şirketi ORC'nin 32 ilde bin 265 kişiyle telefonda görüşerek yaptığı araştırma, halkın AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güvenini bir kez daha gözler önüne serdi. Araştırmaya katılanların yüzde 52, 8'i AK Parti'ye oy vereceğini söyledi. CHP'nin oy oranı yüzde 24, MHP'ninki 12.8 oldu. HDP'nin ise yüzde 7,1'lik oy oranı ile barajı aşamadığı görüldü.

HALK ÜMİTLİ

Araştırma başkanlık sistemini verilen desteği de gözler önüne serdi. Araştırmaya katılanların yüzde 58,4'ünün başkanlık sisteminin gelmesini istediği belirlendi. Öte yandan araştırmaya katılanlardan yüzde 51,5'i Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki sorun nedeniyle AK Parti'de kongre sürecinin yaşandığını kaydetti. "Gelecekten ümitli misiniz?" sorusuna verilen "evet" yanıtının oranı ise yüzde 76 oldu.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’nin oy oranı yüzde 52,8
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz