FETÖ’nün bağış kampanyası başlattığı BirGün PKK'dan özür diledi

Maddi darboğaza girdiği için FETÖ medyası tarafından yardım kampanyası başlatılan Birgün gazetesi yine bir skandala imza attı. Öcalan'ın kadınları mal gibi gördüğünü ifade eden Mine Kırıkkanat'ın sözlerini sansürlemeyen editör hakkında işlem başlatıldığı ifade edildi ve PKK’dan özür dilendi.

Giriş Tarihi: 9.5.2016 12:31
FETÖ’nün bağış kampanyası başlattığı BirGün PKK'dan özür diledi

Mine Kırıkkanat, Birgün gazetesine verdiği röportajda PKK'yı sert bir dille eleştirdi. PKK'da kadınların mal gibi kullanıldığı ifadelerinin ardından gazete PKK seviciler tarafından tepki topladı. Bunun üzerine BirGün web sitesinde röportaja sansür uyguladı ancak basılı gazetede eski hali kaldı.

PKK BASKISINDAN SONRA KOVACAĞIZ AÇIKLAMASI

İnternet sitesinden özür metni yayınlayan gazete, sansürü daha önce uygulayamadığı ve basılı yayında değişiklik yapamadığı için özür diledi ve buna sebep olan editörü kovacağını ifade etti. "Bu editöryal zaaftan dolayı tüm değerli okurlarımızdan özür dileriz. Duruma sebebiyet veren çalışma arkadaşlarımızla ilgili durumu da kurullarımızda değerlendireceğiz."

"ÖZGÜRLÜKÇÜ DERKEN KORKUYA TESLİM OLDULAR"

Birgün'ün özür dilemesine ilk tepki Mine Kırıkkanat'tan geldi. Kırıkkanat "Özgürlükçü demokrasi derken, baskıya ve korkuya teslim oldu" diyerek gazeteyi eleştirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün bağış kampanyası başlattığı BirGün PKK'dan özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz