Avrupa'yı endişe sardı

AB'nin Türkiye'ye vize serbestisine karşılık terörle mücadele yasasında değişiklik talep etmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul görmedi.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 10:11
Avrupa'yı endişe sardı

Avrupa'nın PKK ve türevlerine kucak açmasını eleştiren Erdoğan'ın, sen yoluna ben yoluma tepkisi Avrupa'da endişe yarattı. Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye vize serbestisine karşılık olarak terörle mücadele yasasında değişiklik talep etmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul görmedi. Avrupa'nın PKK ve türevlerine kucak açmasını eleştiren Erdoğan, AB'ye "Sen yoluna, ben yoluma" mesajıyla tepki gösterdi.

ALTERNATİF ÇÖZÜMLER GÖRÜŞÜLMEYE BAŞLANDI

Erdoğan'ın bu çıkışının ardından Avrupa'yı geri kabul anlaşmasının iptal olabileceği endişesi sardı. Alman Bild gazetesinde yer alan bir habere göre, Avrupa Birliği liderleri Türkiye ile imzalanan mülteci anlaşmasının iptal edilme ihtimali karşısında alternatif çözümleri görüşmeye başladı.

YUNAN ADALARI PLANI

Gazetenin güvenilir kaynaklara dayanarak yayınladığı haberde, 'Türkiye'nin sınırlarını yeniden mültecilerin Avrupa'ya geçişine açması durumunda Yunan adalarında mülteci kayıt merkezleri kurulmasının düşünüldüğü' belirtiliyor. Bir bakanın gazeteye verdiği bilgilere göre, bu durumda mültecilerin kayıtları adalarda yapılacak ve adalara yapılan feribot seferleri kaldırılacak. Mülteciler adalardan ayrılamayacak ve iltica başvurusu reddedilenler ülkelerine geri gönderilecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'yı endişe sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz