Panama’dan Doğan’ın kızı çıktı

Ertuğru Özkök’ün Star’ın yazamadığını ileri sürdüğü Panama belgelerinde Aydın Doğan’ın kızı Vuslat Doğan Sabancı’nın da adı geçiyor.

Giriş Tarihi: 10.5.2016 11:14
Panama’dan Doğan’ın kızı çıktı

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu (ICIJ), birçok kişi ve şirketin off-shore yatırım faaliyetlerini ortaya çıkaran "Panama belgeleri"nin ikinci kısmını yayımladı. Dünyanın en büyük "off-shore" hukuk danışmanlık şirketlerinden Mossack Fonseca'dan sızdırılan "Panama belgeleri"ne 214 bin şirkete ait yeni kayıtlar eklendi. Kayıtlarda İngiltere'den 17 bin, Rusya'dan 11 bin, Birleşik Arap Emirlikleri'nden 8 bin, ABD'den 6 bin, Fransa'dan 304, Almanya'dan 200 ve Türkiye'den 100 civarında şirketin bilgileri bulunuyor. Yayınlanan listedede Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı'nın ismi de var.

ÖZKÖK TERS KÖŞE

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Panama belgelerinin ilk bölümü yayınlandığında "Cumhurbaşkanı'na yakın Sabah ve Ethem Sancak medyası ya görmemiş ya da çok kenarından geçmiş. Ne Sabah'ın, ne Star'ın, ne Akşam'ın manşetinde yok, ne de kayyumların elindeki medyada bu olayı manşetine taşıyan bir gazete var... Cumhurbaşkanı'na yakın taraf niye bu kadar ürkek acaba?" diye yazmıştı. Belgelerden patronu Aydın Doğan'ın kızı Vuslat Doğan Sabancı'nın çıkmasının ardından Özkök'ün ne yazacağı merak ediliyor.

Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Panama’dan Doğan’ın kızı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz