'Paraların yerini bir tek Fethullah Gülen biliyor'

Ankara'daki VIP dinleme iddianameside FETÖ'yle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunuldu: Himmetler il muhasipleri tarafından toplanmakta ve bir kısmı il ihtiyacı için ayrıldıktan sonra "kainat imamı" Gülen'in tasarrufuna bırakılmakta. Paraların yerini bilen bir tek isim de kendisi

Giriş Tarihi: 11.5.2016 09:59 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 10:21
'Paraların yerini bir tek Fethullah Gülen biliyor'

Dini duygularla masum vatandaşlardan ve tehditle işadamlarından toplanan himmet paralarının yerini, miktarını ve nereye harcandığını sadece Fetullah Gülen biliyor.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, "delillerle ilişkilendirilmediği" gerekçesiyle iade ettiği "FETÖ Örgütü Vip Dinleme" iddianamesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından genişletiliyor. Genişletilerek mahkemeye sunulacak olan iddianame ve eklerinde ise FETÖ'nün hiyerarşik yapısındaki işleyiş ve toplanan "himmet" paralarının trafiğine ilişkin ifade ve tespitler yer aldı.

PARALARIN AKIBETİ BİLİNMİYOR

Pensilvanya'ya aktarılan paraların nerede bekletildiği bilinmiyor. Hiyerarşik yapılanmada, üst kademelere sunum yapılıyor.

HİMMET PARALARI GÜLEN'DE

"Himmet" adı altındaki paralar il bazında ataması yapılan muhasipler tarafından toplanmakta ve bir kısmı il ihtiyacı için ayrıldıktan sonar kalan kısmı "kainat imamı" olarak bilinen Fetullah Gülen'in tasarrufuna bırakılıyor." (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paraların yerini bir tek Fethullah Gülen biliyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz