Semih Yalçın'dan 15 Mayıs açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yargıtay'ın MHP'deki kurultayın mayıs ayı içerisinde yapılacağı yönündeki açıklamasını değerlendirdi. Yalçın, muhalif isimlerin 15 Mayıs'ta kurultay yapması yönündeki ifadelerini eleştirerek, "Söylediğiniz tarihe 3 gün var. Böyle bir kongrenin toplanması imkansız hale gelmiştir. Yargıtay'ın bu açıklaması da buna işaret ediyor. Şu tablo içinde 15'inde herhangi bir kongre toplanması mümkün değil" dedi.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 16:32
Semih Yalçın'dan 15 Mayıs açıklaması

Habertürk canlı yayınına katılan Semih Yalçın, kurultayın 15 Mayıs'ta yapılmasına dair şu açıklamayı yaptı;

"Söylediğiniz tarihe 3 gün var. Böyle bir kongrenin toplanması imkansız hale gelmiştir. Yargıtay'ın bu açıklaması da buna işaret ediyor. MHP Genel Merkezi'nin aldığı 2 tedbir kararı var. Bunlar icra safhasına da konuldu. Yargıtay kararının beklenmesini açık ve net şekilde ifade etti.

"YARGI KARARINA SAYGI DUYUYORUZ"

Feveranla inadına bu kongreyi yaparız açıklaması anlaşılır değil. Yargı kararına saygı duyuyoruz. Bu karara uyacağız. Biz o noktadayız. Şu tablo içinde 15'inde herhangi bir kongre toplanması mümkün değil. Bazı illerde delegeler aranarak zorla toplanma girişimine girilmiş. Bunlara tevessül edilmemesi gerekir. Kendileri çalar, kendileri oynarlar. Genel Başkanı da, kimseyi de orada bulamazlar."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Semih Yalçın'dan 15 Mayıs açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz