Bakan Volkan Bozkır'dan 'vizesiz AB' açıklaması

AB Bakanı Bozkır, sonradan ortaya çıkan beklentilerin vizesiz AB sürecini kritik noktaya getirdiğini söyledi ve ekledi: Gerekirse vizelerin kalkmaması pahasına terörle mücadele yasası değişmeyecek...

Giriş Tarihi: 12.5.2016 14:40
Bakan Volkan Bozkır'dan 'vizesiz AB' açıklaması

Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi'ndeki temaslarını değerlendirmek üzere Strazburg'da basın toplantısı düzenleyen Bozkır, son gelişmeleri değerlendirdi.

Türkiye'nin varılan anlaşma doğrultusunda 72 beklentiyi karşıladığını söyleyen Bozkır, "Ancak burada, bu şekilde bir yaklaşımla eksik beklenti olduğunun ifade edilmesi ve hiçbir temasımızda dile getirilmemiş olan terörle mücadele yasasında değişikliğin bu beklentiler içine dahil edilmesi süreci kritik noktaya getirmiştir" dedi.

"VİZELERİN KALKMAMASI PAHASINA..."

Bozkır, "Şehitler verdiğimiz ortamda canlı bombaların birçok ilimizde saldırılar gerçekleştirerek yüzlerce masum inasının canına kıydığı ortamda terörle mücadele kanunundaki bir değişiklik için adım atamayız. Gerekirse vizenin kalkmaması pahasına terörle mücadele kanununda değişiklik yapmayacağız" diye konuştu.

"TÜM İMKANLARI ZORLAYACAĞIZ"

Hükümet olarak son ana kadar imkanları zorlayacaklarını ifade eden Bozkır, şunları kaydetti:

"Bu çerçevede Avrupa Komisyonu'nun buna açıklık getirmesi gerekmektedir. Biz son ana kadar hükümet olarak çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu sürecin tehlikeye maruz kalmaması için tüm imkanları zorlayacağız.

Ancak bu sadece Türkiye'nin çabasıyla yürüyecek bir süreç değildir. Komisyonla yapacağım temaslar sonrası son bir değerlendirme yapacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız'ın direktifleri doğrultusunda Türkiye'nin nasıl tavır alacağını ortaya koyacağız."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Volkan Bozkır'dan 'vizesiz AB' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz