YouTube’a mesajlaşma özelliği geliyor

YouTube, kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşmalarını sağlayacak yeni özelliği duyurdu.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 16:25
YouTube’a mesajlaşma özelliği geliyor

Bu aralar 'mesajlaşma' özelliği çok revaçta. Kullanılmaya başlandığı ilk zamanlarda mesajlaşma özelliğinin bulunmadığı Instagram, Swarm gibi uygulamalar, zaman geçtikçe kullanıcılar arasında daha fazla etkileşim sağlanması amacıyla bu özelliği aktif etmeye başlamıştı. Buna katılan son büyük platform ise YouTube oldu.

Webtekno'nun haberine göre YouTube, küçük bir test grubu için mesajlaşma özelliğini devreye soktu. Şirket, kullanıcıların kendi aralarındaki video paylaşımını daha fonksiyonel hale getirecek bu yenilikle videoların daha geniş kitleler arasında paylaşılacağını umuyor.

YouTube

Geçtiğimiz günlerde de yalnızca masaüstü platformlarda kullanılabilen 'otomatik oynatma' özelliği mobil uygulamalara getirilmişti. Videoların altında ve uygulama ayarlarında bulunan büyük düğme ile bu özellik devre dışı bırakılabiliyor.

Mesajlaşma özelliği, test grubunun deneyimlemesinin ardından tahmin ediyorum ki kısa süre içinde Android ve iOS platformlarında kullanılabilir duruma gelecek. Bakalım bu yenilik şirketin beklentilerini ne derece karşılayacak (ya da karşılayacak mı?), ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
YouTube’a mesajlaşma özelliği geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz