Erdoğan: Hak ne derse o olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun "Kan dökülmeden Başkanlığı getiremezsiniz" skandal sözlerine karşı "Şimdi çıkmış bir tanesi dünyanın değişik yerlerinde 'Başkanlık sistemin gelmesi için kan gerekir kan' diyor. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, millet ne derse o olacak. Halk ne derse o olacak, hak ne derse o olacak." dedi.

Giriş Tarihi: 15.5.2016 15:11 Güncelleme Tarihi: 15.5.2016 16:00
Erdoğan: Hak ne derse o olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Bu buluşmayı organıze eden Türkiye Gençlik Vakfı'na teşekkür ediyorum.

Buradaki kardeşlik ortamını teneffüs etmek için destek olan herkese teşekkür ediyor, yurt dışından gelen misafir öğrencilere teşekkür ediyorum.

Şu anda Güneydoğu'da şanlı bayrağımızın dalgalanması için, devletimizin bekası için şehit olan tüm şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum. Sevgili gençlik "Allah yolunda ölenlere ölü demeyin, çünkü onlar ölü değildir" diyor yüce ferman.

BU VATANI HAİNLERE BÖLDÜRMEYECEĞİZ

Böldürmeyeceğiz, bu vatanı bu hainlere böldürmeyeceğiz. Biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Gürcüsüyle tek vatanız. Şehit kanlarıyla yoğrulduğu için bu toprak vatan olmuştur.

ŞİMDİ BİRİSİ ÇIKMIŞ...

Şimdi birisi çıkmış, kan dökülmeden başkanlık sistemi gelemez diyor. Bunlar kandan besleniyorlar. Bölücü terör örgütleri gibi...

HALK NE DERSE O OLACAK!

Şimdi çıkmış bir tanesi dünyanın değişik yerlerinde 'Başkanlık sistemin gelmesi için kan gerekir kan' diyor. Bunlar üç unsur var. Bir tanesi mezhepçilik unsuru, ikincisi ırkçılıktır, üçüncüsü terör unsurudur. Bu zatın söylediklerinde bu üç unsur da var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da aynı hava esmeye başladı. Girdiği her seçimde mağlup, aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız' diyorlar. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, millet ne derse o olacak. Halk ne derse o olacak, hak ne derse o olacak.

Milletimiz için misafir öğrenciler, dost ülkelerle kucaklaşma vesilesidir. Siz gelip buradan bir ilim alıyorsunuz, biz de sizden bir şeyler öğreniyoruz.

Ben burada Afganistanlı bir öğrencinin hikayesini sizinle paylaşmak isitiyorum;

Ben çobanlık yapıyordum ülkemde... Açlıktan sık sık hastalanıyordum. Derslerimdeki başarılardan dolayı Türkiye burslarına başvurdum ve kazandım. Afganistan'da eğitim alırken sadece ailemi düşünüyordum. Ama Türkiye'ye geldikten sonra tüm İslam alemini düşünüyorum.

Entegrasyon ile asimilasyon arasında keskin bir ayrım vardır.

Suriye'de 6 yıldır karşelerimiz katlediliyor, kardeşlerimiz acı çekiyor. İlk günden bu ya savaştan kaçan kardeşlerimize kapımızı açtık, soframıza bir tabak daha koyduk. Milli geliri bizde çok çok fazla olan ülkeler sessiz kaldılar.

İnsan hakları evrensel beyanamesine imza atanlar bugün sınıfta kaldılar.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT CEVAP

Van'da konuşan zat şahsıma alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960'da rahmetli Menderes ve arkadaşlarının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz. Kime anlatıyorsunuz, kimi aldatacaksınız. Medyadaki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Onların iftiraları, hakaretleri bizi haktan alıkoymaz. Biz diklenmeden dik durmaya, barışın yanında durmaya devam edeceğiz. Biz kuvvetimizi medyada değil, seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mazlumlardan alıyoruz. Onların hayır duaları bizimle oldukça bu kutlu yolda devam edeceğiz.

Şairin dediği gibi; Biz aşinaya aşina biganeye biganeyiz

Aklınızı ve kalbinizi asla birilerine kiraya vemeyi. Bazı tabanı ibadet olan ihanet çeesinin oyununa kesinlikle gelmeyin.

Devlet içinde gizli bir örgütlenme uğraşına giren çirkin yapı en büyük zararı gençlere verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Hak ne derse o olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz