Muhaliflerin ''Korsan Kongresi'' sona erdi

Gülen medyası tarafından desteklenen MHP’li muhalifler, yargı kararına rağmen bugün korsan bir kurultay yapmak için Ankara’da biraraya gelmişti. Kongrenin yapılmayacağını anlayan muhalif adaylar salonun önünde gerçekleştirdiği eylemi sona erdirdi. Meral Akşener’de yaptığı bir açıklama ile eylemi sona erdirdiğini açıkladı. FETÖ’nün korsan kongre ile MHP’yi ele geçirme harekatı, FETÖ yargısının hukuksuz kararlarına rağmen hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Başta Nazlı Ilıcak olmak üzere FETÖ’nün sosyal medyadaki tetikçileri, gün boyunca kışkırtıcı paylaşımlarla MHP’de kaos çıkarma operasyonuna devam etti.

Giriş Tarihi: 15.5.2016 16:13
Muhaliflerin ''Korsan Kongresi'' sona erdi

Esenboğa Havalimanı güzergahında bulunan otelin girişi, mahkemenin tedbir kararına istinaden AnkaraValiliğinin talimatı doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından barikatlarla kapatıldı.

OTELE GİRİŞE İZİN VERİLMEDİ

Kurultayın yapılması planlan otele girişlerine izin verilmeyen gruplar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Merkezi girişinde beklemeye başladı.

ADAYLAR BEKLENİYOR

MHP'li muhalifler Koray Aydın, Meral Akşener, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ'ın otele gelmesini bekleyen grup, MHP genel merkezi aleyhinde slogan atarak genel başkan adaylarının alana gelmesini bekliyor.

OTELİN ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPACAKLAR

Bu arada Sinan Oğan'ın Öveçler'deki ofisinde bir araya gelen Akşener, Aydın, Özdağ ve çağrı heyeti son bir değerlendirme yaptı. Muhalifler Büyük Anadolu Oteli'ne birlikte gitti.

KORSAN KONGRE SONA ERDİ

MHP'de kurultay için otel önünde toplanan genel başkan adayları kurultayın yapılmayacağını anlayınca alanı bir bir terketti. Meral Akşener ise önce "barikatın önünden ayrılmayacağım" dedi, daha sonra otel önünde mini miting yaptı. Kurultay ümidiyle toplanan muhalif partililere seslenen Meral Akşener, bir kez daha Başbakan olacağını iddia etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhaliflerin ''Korsan Kongresi'' sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz