Olimpiyat Madalyaları Duvarları süsleyecek

100. Yıl hedeflerini böyle açıklayan Başkan M.Erol Yarar Belek’de yapılan toplantıda 80. Yıl logosunu tanıtıp, “Türkiye’nin en büyük, en güçlü federasyonu olmak için çalışacağız. Duvarlarımızı altın madalyalarla süsleyeceğiz.” dedi.

Giriş Tarihi: 15.5.2016 15:34 Güncelleme Tarihi: 15.5.2016 15:36
Olimpiyat Madalyaları Duvarları süsleyecek

Kayak Federasyonu 80. Yılı kutladı… 100 yıl hedefini açıkladı;

Olimpiyat Madalyaları

Duvarları süsleyecek

Başkan M. Erol Yarar, Belek'de yapılan toplantıda 80. Yıl logosunu tanıtıp, Kayak Federasyonu'nun 100. Yıl hedefini açıkladı; "Türkiye'nin en büyük, en güçlü federasyonu olmak için çalışacağız"

Türkiye Kayak Federasyonu yıl sonu değerlendirme toplantısı Belek'de yapıldı. 4 gün süren toplantıya Türkiye Kayak Federasyonu'nun il temsilcileri, kayak sporunun duayenleri ve mlli sporcular katıldı. Spice Otel'de ki toplantının son gecesi verilen gala yemeğinde Kayak Federasyonu'nun 80. Yıl logosunu tanıtan başkan Mehmet Erol Yarar, federasyonun 100, yıl hedefini açıkladı. Başarılı isimlere plaketle ödüllendiren Yarar, "Türkiye Kayak Federasyonu'nun tüm ferdi 100. Yıl hedefimiz için çalışacak. Başarı için kenetlenip çok çalışacak" mesajını vererek gecede özetle şunları söyledi;

BİR ALTINIMIZ YOK

"80. yılı düşünerek Amerikan Kayak Federasyonu'na sordum; "Ne zaman kuruldunuz?" diye "1974 yılında" kurulmuşlar. Biz eski olmakla gurur duyduk ama üzücü olan şu ki, onlar 30-40 senenik tarihlerinde federasyonlarının duvarına sadece altın alan sporcularının resimlerini asacak kadar çok madalya kazanmışlar. Ama bizim 1 tane dahi Olimpiyatta kazanılan altın madalyamız yok."

5 YILDIZ İLE TAÇLANDIK

"Bunun üzerine kendi kendime söz verdim. Öyle bir çalışalım ki 100. Yılımızı kutlarken duvarlarımız olimpiyat madalyalarını kazanan sporcularımızın resmi ile dolsun. 100. Yılda aynı manzara ile karşılaşmak istemiyoruz. Bu nedenle 80. Yıl yazarken 8'in yanına ay-yıldızı koyduk logomuzda. Logomuzu 5 yıldız ile taçlandırmak istedik."

HEDEF 100. YILDA ZİRVE

"Beş tane branşımız var; Alp Disiplini, kayaklı koşu, Biathlon, Kayakla atlama ve snowboard.. İşte bu 5 yıldızımızı da inşallah yüzüncü yılda o dağın, kayağın zirvesine oturtmak düşüncesiyle 80. Yılı 5 yıldızla taçlandırdık. Kayak Federasyonu'nun 100 yıl hedefini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

EN GÜÇLÜSÜ OLACAĞIZ

"Kayak federasyonunun burada bulunan ailesine şunu belirtmek isterim; Biz Türkiye sporunda şunu başarmamız lazım; sadece Türkiye Kayak Federasyonu olarak sportif hedeflerimizle kayağın birinci olması için değil. Bütün spor federasyonlar içinde Türkiye'nin en iyi çalışan, en güçlü federasyonu olmak için hedefe koşmalıyız."

EN BÜYÜK FEDERASYONUZ

"Türkiye'deki hiçbir federasyon olimpiyat madalya sayısı açısından Kayak federasyonunun temsil ettiği kadar olimpiyat madalyasını temsil etmemektedir. En fazla atletizmin temsil ettiği düşünülmektedir. Onlar halbuki 47 altın madalyayı temsil ediyorlar. Kayak Federasyonu Kış Olimpiyatları'da 63 altın madalyayı temsil ediyor. Bu açıdan bakıldığı zaman hepimiz Türkiye'nin en büyük federasyonunun içinde olduğunun bilinciyle çalışmalı. Herkes bu bilinçle çalışırsa tabii ki biz diğer federasyonlara benzemeyeceğiz."

İŞTE ÜÇ TEMEL HEDEFİMİZ

Üç temel hedefimiz var. 1- Bilim ile kayağı birleştireceğiz. İçinde bilim olmayan hiç bir sporun bir yere gitmesi mümkün değildir. Bilim adamları ile, bütün üniversitelerimizle kayağı zirveye taşımaya çalışacağız. 2- İçinde ekonomik değeri olmayan hiçbir spor bugün sürekliliğini sağlayamaz. Mutlaka içine ekonomik değeri çekmeli, ekonomik değeri sağlamalıdır. Bunu sağlamayan hiçbir federasyonun ayakta kalması da mümkün değildir. Sporda sürekliliği sağlamak için sponsorları kayağın içine çekmeliyiz. Amatör spor denen olgu artık bugün dünyada kalkmıştır. Aslında amatör denen her sporun arkasında aslında bir profesyonellik barındırmaktadır. Kayak Federasyonunun 12 yıllık hedeflerinin içinde bütün gelirlerini sponsorlarıyla oluşturan bir federasyon hedefimiz var. Bu da bizim ekonomik hedefimizdir.

KAR GİBİ TERTEMİZ BİR FEDERASYON

3- Sporcudan beklenen adalet ve ahlak duygusuna sahip bir federasyon olmalıyız. Hilenin yapılmadığı, bakın bir çok sporda hileden bahsediliyor. Ne tür hileden bahsediliyor? Dopingden bahsediliyor. Maçların ayarlanmasından bahsediliyor. Biz kayak federasyonunun kar gibi temiz olması için mücadele edeceğiz. 12 yıldır bunun mücadelesini yaptık herkes emin olsun ki bundan sonra da bunun mücadelesini yapacağız"

İNŞALLAH HEPİMİZ 100. YILI GÖRÜRÜZ

Başkan M. Erol Yarar gecede sözlerini şöyle tamamladı, "Türkiye'nin bir numara federasyonu sadece sayısal anlamda değil başarılarıyla ortaya koyan hedefini bugün itibarı ile koymuş bulunuyoruz. Bu gece bütünleşme, kardeşlik, başarı için kenetlenmişlik gecesidir. Hepimizin 100. Yılı görmesini Allah nasip eylesin."

--

M.Yılmaz ŞENOL / FOTOMAÇ GAZETESİ
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpiyat Madalyaları Duvarları süsleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz