AK Parti Genel Başkanı'nı Perşembe günü açıklıyor

Tüm birimlerden oluşan 4 kişilik komisyon tarafından açıklanacak olan AK Parti Genel Başkanı'nın ismini Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş söyleyecek.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 11:42 Güncelleme Tarihi: 16.5.2016 11:44
AK Parti Genel Başkanı'nı Perşembe günü açıklıyor

22 Mayıs'ta kongreye gidecek olan Ak Parti, bugün teşkilatlarla temayül yoklaması yapacak. İl başkanlarının pazartesi günü yapılacak genişletilmiş il başkanları formatındaki toplantıya eksiksiz katılımının sağlanması için Genel Merkez yoğun bir çalışma temposu sergiliyor. Star gazetesinin haberine göre, Salı günü de milletvekillerine "temayül" yoklaması yapılacak. Çarşamba günü, temayül sonuçlarının değerlendirileceği son bir istişare gerçekleştirilecek.

GENEL BAŞKAN PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Parti'de kongre öncesi yeni genel başkan adayı tüm birimlerin temsilcilerinden oluşan 4 kişilik komisyon tarafından perşembe günü açıklanacak.

4 KİŞİLİK HEYET

Aday gösterilecek isim, perşembe günü Genel Merkez'de kalabalık bir törenle açıklanacak. Teşkilat, Meclis grubu, kadın ve gençlik kollarının başkanlarından oluşan dört kişilik bir heyet açıklamayı yapacak. Açıklamayı, teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yapacak. Ataş başkanlığındaki heyette, Grup adına Nurettin Canikli yer alacak. Kadın Kolları Başkanı Selva Çam ile Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş olacak.

580 GÖREVLİ OLACAK

Kurultay salonundaki detaylara ilişkin düzenlemeler de belli oldu. Alanın içinde ve dışında 580 kişilik görevli ekibi, ziyaretçilerin karşılanması, salona girişler, temizlik gibi konularda iş başında olacak. Salon dışında 2 ayrı çadır kurulacak. Ankara dışından sabah erken saatlerde gelen partililer için 4 ayrı merkezden, 50 bin kumanya, 100 bin su, 10 bin çorba, 50 bin çay dağıtılacak. Salonun içinde de 60 bin kumanya dağıtılacak. Salonun çevresinde, gelen partililerin ibadetlerini rahat yapabilmelerini sağlayacak tedbirler de alınacak. Bu kapsamda, 200 er kişilik seyyar kadın ve erkek mescidi ile 4 abdest alma aracı hizmet verecek. Engelli vatandaşların kongre salonuna kolay ulaşımını sağlayacak şekilde özel "engelli otoparkı" olacak. Gelen engellilerin salonun içine rahat ulaşabilmeleri için de 2 adet golf aracı ayarlandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Genel Başkanı'nı Perşembe günü açıklıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz