CHP'li belediyeye ağaç katliamı isyanı

Daha önce Çanakkale’de çöp alanı için yüzlerce ağacı kesen CHP’li belediyenin katliamcı zihniyeti bu kez Muğla’da ortaya çıktı. Yüzlerce köylü ağaçlara sarılarak durumu protesto etti

Giriş Tarihi: 17.5.2016 10:12
CHP'li belediyeye ağaç katliamı isyanı

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin, Bodrum'da katı atık depolama tesisi için yaklaşık 4 bin ağacı keseceğini duyan vatandaşlar ağaçlara sarılıp, belediyeyi protesto etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum'a bağlı Mumcular Mahallesi Sazköy mevkisine katı atık depolama tesisi yapmak için harekete geçti. Ormanlık alandaki yaklaşık 4 bin ağacın kesileceğini duyan yüzlerce vatandaş şiddetli yağmura rağmen bir araya gelip, CHP'li belediyeyi protesto etti. Tesisin yapılacağı arazide toplanan grup, ağaçlara sarılıp eylem yaptı.ÇEVRECİLER NEREDE?

Gruba, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de destek verdi. Projeyle bölgede binlerce ağacın yok olacağını söyleyen Öztürk, "Burada bir vahşi çöp depolama tesisi yapılıyor. Bu ne demektir? Buradaki bin dönümlük alanda 4 bin ağaç kesilecek. Bir tane ağaç kesildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede? Artvin'deki köylümüz köylü de, Muğla'daki köylümüz köylü değil mi? Artvin'deki vatandaşlarımızın doğal ortamlarda yaşam hakkı hak daa, buradaki vatandaşımızın hakkı yok mu?" dedi. Bölgedeki ormanlık alanın yok olacağını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Burada vatandaşlarımızın doğal alanları yok edilecek. Bu vatandaşlarımızın hakkı yok mu? Ben her konuda görüş bildiren tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum, çevreci dernekleri buraya davet ediyorum. Lütfen gelsinler, vatandaşlarımızın çilesini ve mağduriyetini yerinde tespit etsinler. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de sesleniyorum, bu tesisi Muğla genelinde yapacağımız çok fazla alan var. Ağaçlarımızın kesilmeyeceği bir sürü alanımız var. Bodrum'da TOKİ'ye karşı çıkanlar, Mumcular'da vatandaşa çöplüğü layık görüyorlar."AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de çöp alanına karşı "Bodrum'a sahip çık" sloganı ile imza kampanyası başlattıklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li belediyeye ağaç katliamı isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz