Fethullah Gülen'in yeğeni gözaltında

İzmir merkezli Isparta, Manisa, Antalya, Balıkesir ve Erzurum'da yapılan operasyonda 28 kişi gözaltına alındı. Türkiye'de ilk kez FETÖ'nün İzmir'in şeması örgütten çıktı. Operasyon kararının, örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra polise başvuran, daha önce örgütte üst düzey yönetici olarak görev almış kişilerin paylaştığı Ege Bölgesi yönetim şeması doğrultusunda alındığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında aralarında Fethullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen, İzmir in farklı bölgelerinin eyalet imamları, iş adamları, bürokratlar ve öğretmenlerin de bulunduğu 79 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 17.5.2016 09:38 Güncelleme Tarihi: 17.5.2016 09:39
Fethullah Gülen'in yeğeni gözaltında

İzmir merkezli 6 ilde yapılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda 28 kişi gözaltına alındı. Star muhabirinin edindiği bilgiye göre, Izmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun talimatıyla Izmir Emniyet Müdürlüğünün istihbarat ve terörle mücadale şubesi ekipleri, başta İzmir merkez ve ilçeleri olmak üzere Isparta, Balıkesir, Manisa, Antalya ve Erzurum'da 90 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Soruşturma kapsamında aralarında Fethullah Gülen in yeğeni Mehmet Mezher Gülen ile İzmir eyalet imamlarının da bulunduğu 79 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu kaydedildi.

FETÖ'nün İzmir şeması örgütten çıktı

Daha önce FETÖ yapılanmasında üst düzey yönetici olarak görev yapan kişilerin örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra polise başvurdukları, örgütle ilgili bilgi ve belgeleri emniyetle paylaştığı ortaya çıktı. Ayrıca söz konusu örgüt mensuplarının ise FETÖ tarafından tehdit edildikleri bilgileri yer aldı. Şahısların verdileri bilgiler arasında bulunan ve FETÖ tarafından hazırlanan terör örgütünün İzmir şemasının ele geçirildiği, bu şemanın Türkiye'de ilk kez bir operasyonda bulunduğu vurgulandı.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen'in yeğeni gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz