‘Meral Şov’ çatlağı derinleştirdi

Korsan kurultay girişimi MHP’li muhalifler arasındaki ihtilafı ortaya çıkardı. Akşener’in şovuna diğer isimler tepki gösterdi. Koray Aydın “Onu paralel destekliyor. Mutabakatı bozdu” dedi.

Giriş Tarihi: 17.5.2016 10:26
‘Meral Şov’ çatlağı derinleştirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye muhalefet temelinde ortak hareket eden Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ arasındaki ilk çatlak önceki gün yapılan korsan kurultay şovda açığa çıktı. Küçük çaplı ilk kriz ihtiyati tedbir kararlarına rağmen kayyumun belirlediği tarihte kurultay toplanması konusunda yaşandı. Akşener ve ekibi, kayyum heyetinin belirlediği Büyük Anadolu Otel'e giderek otel önünde kurultayı gerçekleştirme önerisinde bulundu. Ancak diğer adaylar bunun hukuk dışı olduğunu dile getirerek karşı çıktı. MHP'nin 4 genel başkan adayı ortak bir açıklama yaparak, kurultayı yapmayı planladıkları otele gideceklerini kamuoyuna duyurdu. Ortak açıklamada "MHP Genel başkan adayları olarak 15 Mayıs'ta saat 10.00'da kurultayımızın yapılacağı adreste olacağız" denildi. Meral Akşener, kongrenin yapılacağı yerde polis bariyeriyle karşılaşınca, "Hazirun burada olduğu zaman içeriye girmemize gerek kalmayacak. Bu alanda bile kongre yapabiliriz. Kongre yerine gideceğiz ve gerekirse otele girmeden kurultay yapacağız" dedi. Akşener'in korsan kurultay açıklamasına diğer adaylar katılmadığını ifade etti. Sırasıyla Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan alandan ayrıldı. Akşener ise polis bariyerine tutunarak ayrılmayacağını duyurdu. Polisle ülkücüleri karşı karşıya getirmeye çalıştı. Ardından, seçim otobüsünün üzerine çıkarak çoğu dağılmış olan kalabalığa seslendi. Tablo, Akşener'in diğer adayları açıkça kullandığını ortaya koydu. Gelen kalabalık ve delegelerin kendisi için geldiği algısı oluşturdu.

PARALEL DESTEKLİYOR

Adaylardan Koray Aydın, muhalifler arasında yaşanan çatlağı NTV'de anlattı. ?"Cemaat Akşener'in bütün mitinglerine ve toplantılarına yoğun organizasyonlar yapıyor. Akşener'i cemaatin desteklediği kesin" diyen Aydın, önceki gün Ankara'da yaşananları şöyle özetledi:?

- Biz bir gün önce adı geçen 4 arkadaşla birlikte bir toplantı yaptık. O toplantıda hukuka saygı gösterilmesi ve gerekli açıklamaları yaparak oradan ayrılmak şeklinde aramızda bir mutabakat oluştu.

İLGİ ALANIMIZDA DEĞİL

- O mutabakata uygun olarak, delegeleri temsilen Yusuf Halaçoğlu açıklama yaptı. Daha sonra durum tespiti yapıldı. Avukatlar tutanaklar tuttu. Tutanaklar tutulduktan sonra biz oradan ayrılmaya başladık.

- Meral Hanım'ın demiri tutarak 'Bir karar gelinceye kadar ben buradan ayrılmayacağım' şeklindeki sözleri bizim mutabakatımızın dışındadır. Kendisini bizden ayrıştırdı.

- Anlaşılıyor ki, farklı yol çizecek. Bundan sonrasına biz karışamayız, bizim ilgi alanımıza girmiyor.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Meral Şov’ çatlağı derinleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz