Himmet parasıyla hovardalık

FETÖ’ye yönelik operasyonda aralarında Gülen’in yeğeni Mehmet Mezher Gülen’in de olduğu şüphelilerin, himmet paralarıyla Papa’yı ve ‘alüfte’leri ziyaret ettiği ortaya çıktı. FETÖ’nün İzmir yapılanması şemasının ele geçirildiği operasyonda şüphelilerin, himmet parasıyla Roma’da Papa, İsrail’de Ağlama Duvarı ziyaretinin yanı sıra amaç dışı faaliyetlerde bulunduğu belirlendi.

Giriş Tarihi: 18.5.2016 11:34
Himmet parasıyla hovardalık

Muammer BAŞKAN / Star.com.tr

Terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik İzmir merkezli operasyonda Fethullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 79 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Yapılan operasyonlarda Mehmet Mehzer Gülen ve 9'u kadın 29 kişi gözaltına alındı. Gülen ve diğer zanlıların 'Himmet' adı altında toplanan paralarla Roma'da Papa, İsrail'de Ağlama Duvarı ziyareti gibi amaç dışı faaliyetlerde bulundukları belirlendi.

İzmir eyaleti

Soruşturma örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra polise başvuran üst düzey yöneticilerin paylaştığı, 'Ege bölgesi yönetim şeması' doğrultusunda başlatıldı. Çeşitli adreslere düzenlenen operasyonda FETÖ/PDY'nin sözde İzmir Eyaleti yapılanmasının şeması bulundu. FETÖ/PDY'nin terör örgütü PKK ile bağlantısını ortaya koyan belgelere ulaşıldığı da öğrenildi. Mehmet Mezher Gülen'in yanı sıra gözaltına alınanlar arasında örgütün Bergama emniyet imamı, bayanlar imamı, Karşıyaka muhasebecisi ve çok sayıda yönetici seviyesinde kişi bulunuyor.

FETÖ'cü polis S.Ç., evli olduğu halde himmet parasıyla çapkınlık yapmış.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet parasıyla hovardalık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz