Putin'den kritik Türkiye kararı

Ekonomik kriz sebebiyle gün geçtikçe batağa sürüklenen Rusya Hükümeti, Türk vatandaşlarını işe alabilecek şirketler listesini genişletti. 11 şirket daha Türk işçi çalıştırabilecek.

Giriş Tarihi: 18.5.2016 11:28
Putin'den kritik Türkiye kararı

Putin'in, 28 Kasım'da imzaladığı Türkiye'ye ekonomik tedbirler içeren yaptırım kararı doğrultusunda, Rusya'da faaliyet gösteren şirketlerin, 1 Ocak 2016'dan itibaren Türk vatandaşlarını işe alımına da yasak getirilmişti. Daha sonra ekonomik kriz sebebiyle kemer sıkan hükümet, getirdiği ambargoları bir bir geri almaya devam ediyor.

LİSTENİN BAŞINDA BANKALAR VAR

İzinin genişletildiği firma listesinin başında bankalar geliyor. Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev tarafından imzalanan kararnameye göre, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Moskova, İş Bank, Garanti Bank - Moscow, Prokommertsbank ve Credit Europe Bank, Türk vatandaşı istihdam edebilecek şirketler listesine eklendi.
İnşaat firmaları da eklendi

Kararnameye göre, daha önce Türk vatandaşı istihdam etmesi kısıtlanmayan şirketlerin çoğu da daha önce 31 Aralık 2015'te yayınlanan kararnameyle belirtilen kotayı aşmamak kaydıyla yeni işe alımlar yapabilir.Ayrıca yayınlanan kararnamede, belirlenen projelerde Türk işçi çalıştırmasına izin verilen şirketlere, Rönenans İnşaat, Gama, Limak, IC İçtaş gibi bazı şirketler de eklendi.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'den kritik Türkiye kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz