Binali Yıldırım koltuğunu Ahmet Arslan'a bıraktı

65. Hükümetin Başbakan'ı Binali Yıldırım biönceki hükümetteki Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlığı görevine AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan getirildi.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 11:59
Binali Yıldırım koltuğunu Ahmet Arslan'a bıraktı

Pazar günü yapılan AK Parti 2. Olağanüstü kongresinde Genel Başkanlığa seçilen Binali Yıldlırm yeni bakanlar kurulunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

AHMET ARSLAN KİMDİR?

1962 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde doğdu. Gemi İnşa ve Makine Mühendisi İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. dönem mezunudur. Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu. Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 1 çocuk babasıdır. 24. dönem AK Parti Kars Milletvekilli olarak görev yaptı. Arslan, 65. Hükümet'in Başbakanı olan Binali Yıldırım'ın uzun yıllar yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı'na getirildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım koltuğunu Ahmet Arslan'a bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz