Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da vatandaşa hitap etti. Yıldırım, "Hatalı bir karadır, bizim geçmişimiz bellidir. Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor. Büyükelçimizi istişare için çağırdık." dedi.

Giriş Tarihi: 2.6.2016 17:33
Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Ekonomi nasıl gidiyor anlamak istiyorsan esnafla görüş. Gerçek ekonomi çarşıda pazarda ekonomidir. Millete iş-aş sağlayan ekonomi gerçek ekonomidir. Milletin yüzünü güldürmek için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Yazar kasaların Başbakan'ın önüne atıldığı günleri hatırlayın.

ALMANYA'NIN SÖZDE SOYKIRIMI KABUL ETMESİ

Türkiye'nin önemli bir müttefiki Almanya'da da Ermeni lobisinin kararını Alman Parlamentosu kabul etti.

Bu karar hatalı bir karardır. Türk milletinin geçmişi bellidir. Bu millet, geçmişiyle övünen bir millettir, bizim geçmişimizde yüz kızartacak bir şey yoktur. Tarihçilerin bile uzlaşamadığı bir yerde Almanya parlamentosunun kararı Türkiye'nin kabul edebileceği bir şey değildir.

Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için geri çağırdık. Karar metnini gördükten sonra atılacak adımları atmakta 1 saniye bile tereddüt etmeyiz. Biz sadece Allah'ın önünde eğiliriz.

Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, Ankara çok net bir mesaj veriyor. Ankara diyor ki; ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz. İşte birliğin, kardeşliğin, millet olmanın şuuru budur.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Türkiye bu kararı asla kabul etmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz