Cem Özdemir HDP ile kol kola!

Alman Federal Meclisi'nde sözde Ermeni Soykırımı'nı kabul eden oylamaya destek veren Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'in PKK flamaları altında HDP'ye oy istediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 3.6.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 3.6.2016 11:02
Cem Özdemir HDP ile kol kola!

Alman Federal Meclisi'nde oylanarak kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin tasarıya destek veren Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, dostluğa hançer tasarısının bu yıl mimarlığını yaptı.

Şubatta konuyu tekrar ısıtan Yeşiller bu kez amacına ulaştı. Oylamaya katılan Türk kökenli milletvekillerinin hiç birisinin tasarıya "hayır" dememesi, oylamaya katılmayanların da tasarının çıkmasına dolaylı destek olmaları kendilerini inkar ve milletine ihanet olarak tanımlandı.

PKK FLAMALARI ALTINDA HDP'YE OY İSTEMİŞ!

Türkiye'ye her geldiğinde HDP'lilerle buluşup gezilere katılan Cem Özdemir, HDP'nin Almanya etkinliğine katılıp PKK flamalarının sallandığı salonda HDP'ye oy istemişti.

HDP'Lİ VEKİLLERLE KOL KOLA GÖRÜNTÜLENDİ

Cumhuriyeti'ni ve Hükümeti'ni sürekli olarak aşağılayıcı bir dil takınan, kendi ülkesini zedeleyecek hiçbir eylemden geri durmayan Cem Özdemir, doğu ve güneydoğu illerimizde de HDP milletvekilleriyle kol ola vererek kışkırtma amaçlı gezilerde bulunmuştu.

SOYKIRIM İDDİALARINA 2001'DE KARŞI ÇIKMIŞ

Soykırım iddialarına 2001 yılında karşı çıkan Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, bu yıl ise tasarının çıkmasında öncü rol aldı. Özdemir 2001'de kaleme aldığı "Boğaziçi'nde uzun yol-Bir Ermeni tasarısına karşı sebepler" başlıklı makalesinde "1915'te ve daha öncesinde 1895'te yaşanan korkunç olayların ele alınma yeri ne Washington, ne Paris, ne de Berlin'dir" demişti.

KÜRSÜYE ERMENİ ROZETİ İLE ÇIKTI

Yeşiller Partisi adına konuşan tasarının mimarlarından Cem Özdemir, yakasında Ermeni rozeti ile kürsüye çıktı. Özdemir, Türkiye'de 'Ermeni' kelimesinin hâlâ hakaret sözcüğü olarak kullanıldığını ileri sürdü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Özdemir HDP ile kol kola!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz