Erdoğan'ın onayı için son 2 gün

Meclis'ten geçen dokunulmazlıklar için Anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayını bekliyor.

Giriş Tarihi: 3.6.2016 16:07 Güncelleme Tarihi: 3.6.2016 16:09
Erdoğan'ın onayı için son 2 gün

AK Parti'nin, hakkında fezleke olan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis'e getirdiği dokunulmazlıklar hakkındaki Anayasa değişikliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 gün içerisinde onaylaması bekleniyor.

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa'da değişiklik içeren ve 20 Mayıs'ta Meclis'ten geçen tasarısı 24 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti.

MADDE 89. – Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilen kanunları onbeş gün içinde yayımlar. Yayımlanmasını kısmen veya tamamen uygun bulmadığı kanunları, bir daha görüşülmek üzere, bu hususta gösterdiği gerekçe ile birlikte aynı süre içinde, Türkiye Büyük Millet Meclisine geri gönderir. Cumhurbaşkanınca kısmen uygun bulunmama durumunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi sadece uygun bulunmayan maddeleri görüşebilir. Bütçe kanunları bu hükme tâbi değildir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, geri gönderilen kanunu aynen kabul ederse, kanun Cumhurbaşkanınca yayımlanır; Meclis, geri gönderilen kanunda yeni bir değişiklik yaparsa, Cumhurbaşkanı değiştirilen kanunu tekrar Meclise geri gönderebilir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın onayı için son 2 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz