Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sizi dertlerinizle başbaşa bırakırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM 23. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Almanya'nın skandal 1915 kararına ilişkin, "Ya gündeminizdeki gelişmeleri hakkaniyetli bir şekilde savunun ya da Avrupa'nın önünde bir set olmaktan çıkar sizi dertlerinizle baş başa bırakırız. Karşımıza Ermenileri, terör örgütlerini sürmeyin. Delikanlı olun benim ciğerimi yiyin" dedi.

Giriş Tarihi: 4.6.2016 15:59 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 16:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sizi dertlerinizle başbaşa bırakırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Hala Gezi olaylarına ağaç meselesi diye, 17-25 Aralık darbe girişimine hukuk operasyonu diye, bölücü terör örgütünün eylemlerine demokratik tepki diye bakanlar varsa, izanından şüphe ederim. Alman Parlamentosu'nun aldığı son karar da bu zincirin son bir halkasıdır." dedi. Konuşmasında Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

ALMANYA'NIN SÖZDE SOYKIRIM KARARI

Ermeni meselesi dünyanın her yerinde Türkiye'ye karşı kullanılıyor. Sabancı suikastinin faili için daha yeni adım atıldı. Fethullahçı Terör Örgütü ya da PKK kaçan her teröristin gittiği ilk ülke Almanya'dır. Geçmişin hesabını yapacaksak bu konuda gönlü rahat olan tek ülke biziz. Kıbrıs rumlarının adada yaptıkları soykırımların şahitleri hala hayatta... Ey Alman Parlamentosu bunlardan haberiniz var mı? Bizim geçmişimizle ilgili utanacağımız hiçbir meselemiz yoktur. Ama ülkemizi sık sık Ermeni soykırımı ile tahdit eden ülkelerin arkasında binlerce masumun kanı var..

SOYKIRIM İTHAMINI ASLA KABUL ETMİYORUZ

Bugün buradan tüm dünyaya sesleniyorum bizim ermeni meselesindeki tavrımız en başından beri nettir. Biz soykırım ithamını asla kabul etmiyorz. Birinci Dünya Savaşı şartlarında elbette Anadolu'da bir takım tedbirler alınmıştır... Acaba hangi arşive giriyorsunuz. Sormak lazım... Ey Alman siyasileri sizlere sesleniyorum varsa arşivleriniz siz de açın... Ama buna yüreğiniz yetmez. Böyle bir şeye girerseniz nasıl rezil olacağınızı biliyoruz. Varsa sizde belgelerinizi ortaya koyun. Kimin arkasında kim var kim suçlu? Almanya buna hazır mı? Batılı bir takım ülkeler yüzleşmek istiyor mu? Hep yürekli Türkiye'nin önüne aynı ithamı getireceksiniz.. Ülkemizde bu tür durumlar için bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denir...Umarım Ermeniler bunun farkına varır ve kendilerini kullandırmaktan vazgeçer.. Şu anda Avrupalıların yaptığı gibi bizde onları ermenistan'a yollarız. Türkiye şu anda 3 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor...Almanya gibi dünyanın neresine giderseniz gidin soykırım deyince ilk akla gelen ülke, gerçek karın ağrılarını biliyoruz. Ya gündeminizdeki gelişmeleri hakkaniyetli bir şekilde savunun ya da Avrupa'nın önünde bir set olmaktan çıkar sizi dertlerinizle baş başa bırakırız. Ya bu meseleyi adaletli bir şekilde çözeceğiz ya biz kendi yolumuza kendimiz devam ederiz..

DELİKANLI OLUN CİĞERİMİ YİYİN

Bizim istediğimiz, herkes için geçerli kuralların bizim içinde geçerli olması. Biz pozitif ayrımcılık istemiyoruz. Adaletli bir yaklaşım istiyoruz. Avrupa Birliği müstekabatında ne varsa onu istiyoruz. Biz riyakarlık yapılmasını istemiyoruz. Karşımıza Ermenileri, terör örgütlerini sürmeyin. Delikanlı olun benim ciğerimi yiyin. Geçtiğimiz yıl yaşanan 2 seçim ve terör olaylarına rağmen yüzde 4 büyüdük. İster paralel ihanet çetesi olsun ister PKK olsun tüm yapıların üzerine kararlı bir şekilde gideceğiz. Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet.. Bu bizim için çok önemli.. Biz 79 milyon tek milletiz bizi ayıramayacaklar... Bayrağımızın rengi şehidimizin kanı hilal bağımsızlığımızın sembolüdür. Ülkemizde sallandırdıkları bazı paçavralar var onlar bizim bayrağımızla mukayese edilemez. Onun için tek bayrak... Bizim vatanımızın üzerinde kimse operasyona kalkışmasın işte kalkışanların durumu ortada.. 780 bin kilometreye nereden geldik.. Şairin dediği gibi şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda...Şimdi hedef yeni Türkiye. Bunun için 2023 hedeflerimize ulaşmalıyız.

MUHAMMED ALİ'YE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Bugün hayatını kaybeden Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Vietnam savaşı sırasında yıllarca bokstan uzak kalma geçim sıkıntısına girmesine rağmen tutumu çok önemliydi. Vietnam'a gitmedi.. Azmi duruşu ve kararlılığı ile insanlığına örnek olan Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet diliyorum..

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sizi dertlerinizle başbaşa bırakırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz