Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun affedilir tarafı yok

İstanbul Vezneciler'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yakınlarında saat 08:35 civarında bir patlama meydana gelen terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hain saldırıda yaralanan 36 vatandaşı ziyaret etti. Hastane yetkililerinden bilgi alan ve yaralı vatandaşları ziyaret eden Erdoğan hastane önünde bir açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında, "Terör eylemleri milletin güvenliğinedir. Bunun affedilir tarafı yok" dedi.

Giriş Tarihi: 7.6.2016 12:14 Güncelleme Tarihi: 7.6.2016 13:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun affedilir tarafı yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane çıkışında açıklama yapan Erdoğan şunları kaydetti:

Milletçe başımız sağolsun. Haseki hastanesinde yoğun bakımda olan iki hastamız var ve şu anda onların ameliyatı devam ediyor. Diğerleri gayet iyi kendileri ile kısa bir sohbetimiz de oldu. Durumları iyi, taburcu edilecekler. Şu anda başsavcılığımız bölgede çalışmaları yapıyor. Şehitlerimiz ile ilgli adli işlemler devam ediyor. Şunu çok açık net söyleyeyim. Terör örgütünün sivil asker ayrımı yapmaması bizi bağlamaz. Sonuçta şehit olan insandır. Yaptıkları insana karşıdır. Askerimizin de polisimizin de korucumuzun da görevi milletin güvenliğini sağlamaktır. Terör eylemleri milletin güvenliğinedir. Bunun affedilir tarafı yok. Ciğerimiz kan ağlıyor. Dolayısıyla teröristlere karşı mücadelemiz yılmadan devam edecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler'deki terör saldırısında yaralananları ziyaret etmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi. Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret edip, yetkililerden bilgi aldı.

"TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısıyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, polislerin ve vatandaşların hayatlarını kaybetmesine de yol açan terör saldırısıyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı telefonla arayarak, bilgi aldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'den de bilgi alan Erdoğan'ın, olayı yakinen takip ettiği, yetkililerle irtibat halinde olduğu kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul'da can kaybına da yol açan terör saldırısını lanetlediği, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralanan polislere ve vatandaşlara da acil şifa dileğinde bulunduğu öğrenildi. Aynı zamanda yazılı bir açıklama da yaptığı öğrenilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında "Terör saldırısını lanetliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun affedilir tarafı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz