İbrahim Kalın'dan flaş açıklama

İstanbul ve Mardin'deki terör saldırılarının ardından konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, terör örgütü PKK'ya kınama mesajı veren ülkelere seslendi. Kalın, konuyla ilgili olarak, "Bize taziye mesajı veren ülkelere sormak istiyorum Avrupalı dostlarımız bu PKK terör örgütünün kaç tane paravan örgüte sahip olduğunu biliyorlar mı? Çifte standardın iki yüzlülüğün son bulması gerekiyor. Bize destek mesajı atıp PKK'nn uzantısı ile ilişki kurmaktan vazgeçmeleri gerekmektedir. Türkiye'ye terörle mücadele konusunda zaaf yaratabilecek birtakım tavsiye ve telkinlerde bulunmak yerine, Avrupalı dostlarımızın terörle mücadele konusunda tavizsiz bir şekilde Türkiye'nin yanında durması gerekir" dedi.

Giriş Tarihi: 8.6.2016 16:12
İbrahim Kalın'dan flaş açıklama

İbrahim Kalın, İstanbul ve Mardin'deki terör saldırılarının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.. İbrahim Kalın'ın konuşmasından satır başları..

Uluslararası aktörlerin piyonu gibi hareket ediyor. Kimin maşası olduğu açık ve net şekilde görülmektedir. Terör örgütüne kınama mesajları veren ülkelere sesleniyorum. Bu işin ciddiyeti açısından daha ciddi davranmamız lazım. Bize taziye mesajı veren ülkelere sormak istiyorum Avrupalı dostlarımız bu PKK terör örgütünün kaç tane paravan örgüte sahip olduğunu biliyorlar mı? Çifte standardın iki yüzlülüğün son bulması gerekiyor. Bize destek mesajı atıp PKK'nn uzantısı ile ilişki kurmaktan vazgeçmeleri gerekmektedir. Türkiye'ye terörle mücadele konusunda zaaf yaratabilecek birtakım tavsiye ve telkinlerde bulunmak yerine, Avrupalı dostlarımızın terörle mücadele konusunda tavizsiz bir şekilde Türkiye'nin yanında durması gerekir.

AMANYA'NIN SKANDAL 1915 KARARI

(Alman Meclisi'nin 1915 olaylarıyla ilgili kararı) Alman Federal Meclisi, yalan yanlış tarih bilgisiyle ve sorumsuzluk örneği olan böyle bir siyasi gündemle Türkiye'ye yüklenmek yerine, PKK terör örgütünün Almanya'daki örgütlenmesine son verecek, Neonazi cinayetlerini önleyecek birtakım tasarıları gündemine alabilir. Bu, Alman toplumuna da Türkiye-Almanya ilişkilerine de daha iyi katkı verecektir.

TERÖRLE MÜCADELE

(AB'nin, Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik şartı) Terörle mücadele konusunda Türkiye'yi zaafa uğratacak bir adım atmamız elbette mümkün değil. Dün ve bugün yaşanan hadiseler zaten bu konudaki haklılığımızı bir kez daha teyit etmiş durumda.

DAEŞ İLE İLGİLİ İDDİALAR

DAEŞ'in üniformalarının Antakya'da dikildiği yönünde iddialar gayri ciddi açıklamalardır. Bunu ispat etsinler. Hatırlayın bu ülkede böyle bir konu kimler tarafından ele alındı ve sonuçları ortada. Yapılmak istenen algı operasyonu.

HAKAN FİDAN'IN İSTİFA KONUSU

Hakan Fidan görevinin başındadır. Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu tür spekülasyonları kimler çıkarıyor ona bakmak lazım.Göreviinin başında işini iyi yapan bir Hakan Fidan var. Kendilerince Hakan Fidan'ı yıpratmaya çalışıyorlar.

DOKUNULMAZLIKLAR...

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin olarak, Avrupa'nın önde gelen ülkelerinde hangi milletvekilinin hangi nedenle dokunulmazlıkların kaldırıldığı ortadadır ve Türkiye'deki dokunulmazlıklar konusu ile ilgili çok benzerlik göstermektedir. Ama hukukun üstünlüğü diyorlar. Bize gelince de hukukun üstünlüğü unutuluyor

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Kalın'dan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz