Derin istifa

Galatasaray’da taht oyunları sürüyor. Eski başkan Duygun Yarsuvat’ın “Gitsin” diye başkan Dursun Özbek’e baskı yaptığı Fatih İşbecer, Cüneyt Tanman ve Tayfun Demir’den sonra istifa eden üçüncü isim oldu

Giriş Tarihi: 9.6.2016 09:45 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 09:57
Derin istifa
Galatasaray'ın genel sekreteri ve Sportif A.Ş üyesi Fatih İşbecer, tüm görevlerinden istifa etti. Peki bu sürece nasıl gelindi? İşte SABAHfarkıyla perde arkası: Fatih İşbecer için sonun başlangıcı, Aralık ayında yapılan Divan toplantısında söylediği, "Galatasaray fakirleşirken bazıları zenginleşti" sözü oldu. İlginçtir ki İşbecer'e camia içinden en büyük tepki, "Galatasaray'ın malı deniz yemeyen domuz" açıklamasını yapan Duygun Yarsuvat'tan geldi. Fatih İşbecer, sözünün arkasında durdu ve geçmişe dönük yolsuzlukaraştırması için harekete geçti. Bu durum kulüple fazla içli dışlı olmuş lise mezunlarının keyfini kaçırdı ve eski başkan Duygun Yarsuvat, Galatasaray Cemiyeti'ne her gidişinde İşbecer'e karşı olanlarla saatlerce sohbet etti.

RESTE RESTLE KARŞILIK
Ünal Aysal dönemi kovulan ancak Duygun Yarsuvat'la işe geri alınan Sedef Hacısalihoğlu meselesi, bğı taşıran damla oldu. "Sedef'iyollayacağım" diyen Özbek'e Fatih İşbecer, liseden sınıf arkadaşı Gözde Turan'ı önerdi ve işe aldırdı. İşbecer'le birlikte rapor hazırlayıp yönetime sunan Turan, geçen hafta işten çıkartıldı.İşbecer reste restle karşılık verdi ve istifa etti. Bir anlamda yinederin Galatasaray'ın dediği ve istediği oldu. Statüko, dışarıdançomak sokmak isteyene gerekli izni vermedi. İşbecer'in istifasısonrası yönetici Selim Arda Üçer'in de istifasını vereceği öğrenildi. Üçer'in, Özbek ile bir görüşme yaptıktan sonra istifa edeceği gelen haberler arasında.
Sneijder, yönetimi topa tutmuştu
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Derin istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz