Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer hala dönmedi

Dokunulmazlık tartışmalarında öne çıkan isimler olan HDP'li Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer bir buçuk aydır bulundukları Avrupa'dan henüz dönmediler. Aracında silah taşıdığı iddia edilen Sarıyıldız ile teröristin taziyesine giden Hezer'in dönmeleri için belirlenen bir tarih yok.

Giriş Tarihi: 10.6.2016 13:29
Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer hala dönmedi

Dokunulmazlık tartışmalarının merkezindeki ki isim Sarıyıldız ve Hezer'in Avrupa'dan Türkiye'ye dönüşleri merak konusu oldu. HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında 8 fezleke bulunuyor. Sarıyıldız ismini ön plana çıkaran neden ise, aracında terör örgütü içinsilah taşıdığı iddiası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Sarıyıldız'ı işaret ederek, "Arabalarında silah taşıyanlar tabutlarında silah taşıyanlar Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz?" demişti.

TERÖRİSTİN TA KENDİSİ

HDP'li vekil İtalya, İngiltere, Fransa, İsviçre ve Almanya'dan sonra son olarak Yunanistan'ın başkenti Atina'ya geçti. Habertürk'ün haberine gSarıyıldız'ın ne zaman döneceği ise belli değil, dönüş için herhangi bir tarih verilmiyor. HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in ise hakkında düzenlenen 8 fezleke var. Hezer, 17 Şubat'ta Ankara Merasim Sokak'taki saldırıyı düzenleyen canlı bombanın evine taziyeye gitmişti. Bu hareketi adeta infiale sebep olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Hezer için, "Ankara'da alçak eylemle 28 kişin kanına giren teröristin sözümona taziyesinde boy gösteriyor. Bu milletvekili milletvekili değil, teröristin ta kendisidir" ifadelerini kullanmıştı.

Tuğba Hezer ise son olarak Fransa'daydı. Hezer'in daha sonra Almanya'ya geçeceği belirtildi. Her iki ismin de Türkiye'ye dönüşü için tarih verilmiyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer hala dönmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz