FETÖ korsan yayın yapıyor

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik bazı yayın organlarına kayyım atanırken Samanyolu Holding bünyesinde yayın yapan radyo, televizyon ve internet siteleri üzerinden hâlâ örgüt propagandası yapılması dikkat çekiyor. FETÖ propandası yapan şirketlerin kayyım atanması ihtimaline karşı ise tamamen içinin boşaltıldığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 10.6.2016 11:36
FETÖ korsan yayın yapıyor

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik bazı yayın organlarına kayyım atanırken Samanyolu Holding bünyesinde yayın yapan radyo, televizyon ve internetsiteleri üzerinden hâlâ örgüt propagandası yapılması dikkat çekiyor. FETÖ propandası yapan şirketlerin kayyım atanması ihtimaline karşı ise tamamen içinin boşaltıldığı öğrenildi.

RADYOLARDA SÜREKLİ FETÖ PROPAGANDASI YAPILIYOR

Hem karasal hem de internet üzerinden yayınlarını sürdüren Burç FM ve Mehtap Radyo'da sürekli Fetullah Gülen'in örgüt konuşmaları yayınlanıyor. Gülen'in yaptığı konuşmalarda sürekli AK Parti hükümeti ile bazı devlet kurumları hedef alınıyor.

İÇİ BOŞALTILMIŞ ŞİRKET ADINA YAYIN YAPILIYOR

Burç FM ve Mehtap Radyo'nun irtibat telefonu olarak 0216 524 94 93 ve 94 numaralı hatlar kayıtlarda yer alıyor. Bu hatların ise Sem Haber Ajansı Anonim Şirketi'ne kayıtlı olduğu fakat şirketin hiçbir aktif faaliyetinin olmadığı ve içinin tamamen boşaltıldığı öğrenildi.

RTÜK SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

FETÖ'ye bağlı radyoların korsan yayıncılık yaptığı yönündeki iddiaları RTÜK'e sorduk fakat cevap alamadık. Korsan yayıncılık yaptığı ve yetkililerine dahi ulaşılamayan Burç FM, Mehtap Radyo gibi yayın kuruluşlarına yönelik Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) sessiz kalması dikkat çekiyor. FETÖ'nün karasal ve uydudan yayın yapan radyo ve televizyonlarına karşı RTÜK'ün ne zaman harekete geçeceği ise merak ediliyor.

Resmi kayıtların yanısıra Burç FM ile Mehtap Radyo'nun Ankara frekansı olan 90.00 MHZ ile 90.2 MHZ üzerinden yayın yaptığı sırada radyoya irtibat numarası olarak verilen 0216 524 93 93 ve 94 numaralı hatta çıkan ve adının Mehmet olduğunu söyleyen kişi, ilk önce "Hayır burası Burç FM ya da Mehtap Radyo değil ama aradığınız numara doğru numaradır. Siz kimi aradınız?" dedi. Aynı kişiyi bir süre sonra yeniden aradığımızda ise, "Burç FM ile Mehtap Radyo'ya bakan herhangi bir yetkili yok. Herkes işten ayrıldı ve bu radyolara kayyım atanmadı ama her an atanabileceğini düşünüyorum" dedi.

ÇALIŞAN PERSONELDEN İTİRAF: ŞİRKET GAYRİ FAAL

Kayıtlarda Burç FM'e ait olduğu ve izleyicilerin irtibat kurması istenilen 0216 524 93 93 numaralı hatta çıkan bir başka kişi, "Burası Samanyolu Yayın Holding ve Sem Haber Ajansı Anonim Şirketi de bu holdinge bağlı. Sem Haber Ajansı'nın yetkilisi yok ve şirket gayri faal halde. Sem Haber Ajansı'nın hiçbir çalışanı yok. Bizim haberimizi niye yapıyorsunuz ki? Bizimle ilgili haber yapmayın" şeklinde konuştu.

RADYOLAR YAYIN YAPIYOR AMA YETKİLİLERİ ORTALIKTA YOK

Uzun uğraşı ve ısrarlarımız sonucunda bir insan kaynakları görevlisi olduğu söylenilen Abdurrahman Cebeci'yle bağlandık. İnsan kaynakları yetkilisi olduğu iddia edilen, "Sem Haber Ajansı Anonim Şirketi bünyesinde yayın yaptığı iddia edilen Burç FM ve Mehtap Radyo'nun yetkilisine ulaşmak istiyoruz ve bu nedenle sizin yardımcı olabileceğiniz düşüncesiyle telefonu size bağladılar" şeklindeki sorumuzla başlayan diyaloğumuz aynen şu şekilde gelişti;

Abdurrahman Cebeci: O radyoların (Burç FM ve Mehtap Radyo) sahibi Sem Haber Ajansı Anonim Şirketi değil.

Akit: Kimdir peki bu radyoların sahibi?

Abdurrahman Cebeci: Söylemek zorunda mıyım ben size bunu?

Akit: Burç FM ve Mehtap Radyo'ya yönelik haber çalışmam var, sizin "Söylemek zorunda mıyım" sözünüze haberde yer verebilir miyim?

Abdurrahman Cebeci: Haber yapmanızı istemiyorum ben sizin bu konuda.

Akit: Neden istemiyorsunuz?

Abdurrahman Cebeci: İsmimin geçmesini istemiyorum gazetenizde.

Akit: Mehtap ve Burç FM'in yetkililerine ulaşamayacak mıyız? Bu konuda sizin yardımcı olacağınızı söylediler.

Abdurrahman Cebeci: Şu an ulaşamıyorsunuz maalesef.

Akit: Korsan yayın mı yapıyorsunuz?

Abdurrahman Cebeci: Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Amacınız ne sizin?

Akit: Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırları içerisinde Burç FM ve Mehtap Radyo diye iki radyo yayın yapıyor. Bir gazeteci olarak ben bu radyoların yetkilisine ulaşmak istiyorum. Korsan yayıncılık yapıldığı iddia ediliyor ve ben bu konuyu haber yapmak istiyorum. Kimdir bu yayın kuruluşlarının sahibi ya da yetkilisi kimdir?

Bu son sorumuz üzerine Abdurrahman Cebeci olduğu iddia edilen kişi, "Ben sizi özel kaleme aktarayım" dedi fakat görüşmeyi sonlandırmak için telefonu kapattı. (Yeni Akit)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ korsan yayın yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz