Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Milli Takım yorumu

Amerika Birleşik Devletleri'nden dönerken uçakta gazetecilerle sohbet edip, soruları da yanıtlayan ve sporla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Takımın EURO 2016'da oynayacağı Hırvatistan maçı ve spor gündemi ile ilgili şunları söyledi...

Giriş Tarihi: 12.6.2016 15:06
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Milli Takım yorumu

TEMENNİM, İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Fırsat buldukça milli takımımızı takip etmek, izlemek isteriz. İlk maçımız, sizin de dediğiniz gibi, Hırvatistan'la olacak. Aslında o maça gitmek de istiyordum. Ama maalesef şartlar el vermedi, gidemeyeceğiz. TV'den izlemek durumunda kalacağız. Temenni ederim ki, milli takımımız iyi bir başlangıç yapar. Milli takımımızın moralinin şu anda iyi olduğunu görüyorum. Fatih Hocamızla beraber, yaş ortalaması genç dinamik bir takımımız var.

ÇOK GOL KAÇIRIYORUZ

Son hazırlık maçlarında gol kaçıran, ama neticeyi lehine çevirmeyi başaran bir milli takımımız var. Temenni ediyorum inşallah bu şampiyonada netice almayı başarırlar. Hırvatistan maçında da önemli olan, galibiyetle üç puanı kapmaktır. Millilerimiz, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile yapılacak maçları da, inşallah puanlamada lehlerine çevirirlerse, turu atlama imkanını yakalamış olurlar. Doğrusu biz kendilerine güveniyoruz. Ekibimize Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum. Bu arada Cüneyt Çakır da hakem olarak orada yer alacak. Hatta final hakemleri için de ismi geçiyor. Ona da ayrıca başarılar diliyoruz.

SPOR PROGRAMLARINI İZLİYORUM

Spor programları izliyorum tabii ki. Fırsat buldukça, ağırlıklı futbol ve basketbol izliyorum. Kendim de, Hidayet (Türkoğlu), Hamza (Yerlikaya), İbrahim (Kalın) başta olmak üzere, arkadaşlarla haftada birkaç gün bu spor faaliyetlerini yapıyorum. Ortalama bir saati aşıyor. Bu da bize ayrı bir dinginlik kazandırıyor. Bizi farklı bir atmosferin içine sokuyor. Hidayet Bey'den o tür bir çalışma yapmasını, bunların okullarımızda yaygınlaşması için neler yapılabileceğini düşünmesini istedim. Ben belediye başkanlığım sırasında, sokak basketbolunu yaygınlaştırmak için kısmen çaba harcadım.

TÜRKİYE'DE KİMSE "BİZİM STADIMIZ YOK" DİYEMEZ

Son yıllarda Türkiye genelinde stadyumlarda önemli iyileşmeler sağlandı. Doğrudur. Artık çok modern stadyumlarımız var. Dünyada bu işte en önde olanların yakaladığı imkanlara, artık neredeyse bizler de kavuşmuş durumdayız. Mesela bu sezonun şampiyonu Beşiktaş'ın nasıl bir stadı vardı, şimdi nasıl bir stada kavuştular. Bunlar iftihar meselesi. Konya'da artık, gerçekten iftihar vesilemiz olacak muhteşem bir stadımız var. Antalya, Bursa. Şimdi Trabzon'un bitmek üzere olan bir stadı var. İnşaatlar yoğun bir şekilde devam ediyor.

"G.SARAY 20 BİN KİŞİLİK YENİ SALONUNA KAVUŞACAK"

Galatasaray'ın Abdi İpekçi'si şu anda bir imkan. Fakat dün sayın bakanla da bu konuyu görüştük. Galatasaray'ın Eurocup şampiyonluğunun ardından bizi ziyaretlerinde bir talepleri oldu. Türk Telekom Arena yakınlarında daha güzel bir kapalı spor salonu yapılmasını istiyorlar. Kendileriyle bunu görüştük. O gün bize kendi planlarını açtılar, projelerini falan da bize gösterdiler. İnşallah çok kısa zaman orada, 20 bin kişilik bir kapalı spor salonuna kavuşurlar. Basketbolun Türkiye'de her geçen gün daha fazla ilgi uyandırdığını görmemiz lazım.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Milli Takım yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz