Köylüler 1 aydır ağaç nöbetinde

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’da 7 bin ağacı kesmek istemesine karşılık köylüler bir aydır nöbette. AK Parti Milletvekili Öztürk, “Depolama tesisine karşı değiliz, yapılacak alana karşıyız” dedi

Giriş Tarihi: 12.6.2016 14:53
Köylüler 1 aydır ağaç nöbetinde

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin, Bodrum'un Mumcular Mahallesi'ndeki Akdam mevkiinde yapmayı planladığı katı atık depolama merkezi için, yaklaşık 7 bin ağacı kesmek üzerine harekete geçen köylüler, bölgede yaklaşık 1 aydır nöbet tutuyor. Köylülere destek için, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ile birlikte yanlarına giden AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de vatandaşlarla birlikte ağaçlarının bulunduğu alanda inceleme yaptı. Daha önce bir kaç kez bölgede incelemede bulunan Öztürk, "Vatandaşlar doğanın ve çevrenin tahrip edilmemesi için hassas davranıyor. Burası da doğa harikası bir alan. Biz çöp depolama tesislerine karşı değiliz, yapılacak alana karşıyız" dedi. Öztürk şimdiye kadar birçok eyleme tanık olduklarını ve 3-5 ağaç kesildiği için birçok eylem yaşandığını belirtti. Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÇEVRECİLER SUSUYOR
"Orman İşletme Müdürü 7 bin ağacın kesileceğini söylüyor. Muğla Kültür Müdürlüğü'nün arkeolojik kalıntılar olduğu yönünde kararı var. Kesilecek ağaçlar işaretlenmiş. Gözlerimizle de gördük. Kesimlerini yapılması için yazı da yazılmış. Bölgede tesis yapıldığı takdirde, rüzgarla birlikte kötü kokular tüm bölgeye yayılacak. Yaklaşık bir aydan bu yana izliyorum, ancak kimse buraya sahip çıkmadı. Burayla ilgili konuşmuyorlar. 7 bin ağaç kesilecekken tek laf etmeyen çevreci dernekleri şov yapıyor. Biz şov yapmıyoruz. Çevreci dernekleri sırtlarını bir yerlere dayamak yerine, tamamen çevre ve doğa hassasiyetiyle ortaya çıkıp iki kelime etsinler."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylüler 1 aydır ağaç nöbetinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz