Demirtaş'tan Altan Tan'a sert yanıt!

HDP’de kriz büyüyor. HDP’de Altan Tan’ın “Dindarlar partiden kopuyor” sözleri kriz yarattı. Demirtaş “HDP yol ayrımında diyenler, kendileri yol ayrımında” dedi. HDP'nin terör ve hendek siyasetine destek vermesi, HDP’li vekillerin halkın tepkisi nedeniyle bölgeye girememesine neden olmuştu. Bu durum HDP içerisinde “hendek siyasetine destek vermemiz yanlıştı” yorumlarına yolaçmıştı.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 10:21
Demirtaş'tan Altan Tan'a sert yanıt!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Milletvekili Altan Tan'ın yeni parti sinyaline cevap verdi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir gazeteye "Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız" şeklinde açıklama yapan HDP Milletvekili Altan Tan'ı isim vermeden eleştirerek, "Yol ayrımına gelen biz değiliz. Çizgimiz olduğu yerde. 7 Haziran'da 1 Kasım'da halka ne söylediysek aynı noktadayız. Yolunu şaşıranlar kendileri bulacaktır" dedi.

"BU PARTİ KİŞİLERLE VAR OLMADI KİŞİLERLE DE VAR OLMAZ"

HDP'nin anlayışın hakkını savunarak 6 milyon oy aldığını belirten Demirtaş, "Yol ayrımına gelen biz değiliz. Çizgimiz olduğu yerde. 7 Haziran'da 1 Kasım'da halka ne söylediysek aynı noktadayız. Yolunu şaşıranlar kendileri bulacaktır. Parti programı ortada, partinin belgeleri ortada. Hele bu zor dönemlerde, partimize saldırının bu kadar yoğun olduğu dönemde bizim birliğe, bütünlüğe ihtiyacımız var. Biz dört dörtlük bir parti değiliz, eleştirilmeyecek parti de değiliz. Ama partimizin eleştiri karar mekanizmaları vardır. Bunun dışında davranmak ne partinin programına ne siyasi ahlaka ne de disipline uyar. Herkes bunu gözeterek davranmak zorundadır. Bu parti kişilerle var olmadı kişilerle de var olmaz. Halkın alınteriyle, emeğiyle, binlerce evladının canıyla, özverisiyle var oldu" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan Altan Tan'a sert yanıt!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz