Kozmik savaş planlarını da ele geçirmişler

Balyoz kumpasına ilişkin hazırlanan iddianamede FETÖ'nün önde gelen isimlerinden Tuncay Opçin ile ilgili şok suçlamalar yer aldı. ABD'ye kaçan Opçin Türkiye'nin gizli savaş planlarını ele geçirdi. TSK'nın kozmik odasında saklanan planlar, ifşası durumunda devletin savaş etkinliğini tehlikeye sokabilecek nitelikte.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 09:34
Kozmik savaş planlarını da ele geçirmişler

Balyoz kumpasına ilişkin Mehmet Baransu, Tuncay Opçin, Ahmet Altan ve Yasemin Çongar da dahil 5 kişi için hazırlanan iddianamede, ABD'ye firar eden yazar Tuncay Opçin'in TSK'nın kozmik odasında saklanan ve ifşası durumunda devletin savaş etkinliğini tehlikeye sokabilecek nitelikteki Egemen Harekât Planı'nı ele geçirdiği kaydedildi.

Opçin'in ele geçirdiği belge ve bilgileri Baransu'ya verip çok gizli bilgilerin yayımlanmasına aracılık ettiği belirtilen iddianamede, İstanbul Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube'nin hazırladığı raporlara da yer verildi.

Raporlara göre Baransu ve Opçin, tedbir amacıyla ankesörlü telefonlardan ya da başkasına ait numaralardan birbirlerini arıyordu. Opçin ve Baransu'nun Ergenekon ve Balyoz'da TSK mensuplarına operasyon zemininin oluşturulması ve kamuoyuna duyurulmasına yönelik örgütün basın ayağını oluşturdukları ifade edilen raporda, Baransu'nun yüksek lisans için Amerika'da bulunduğu sırada Gülen grubunun ev tutmada yardım ettiği bilgisine yer verildi. Baransu ve Opçin için 35 yıldan 74 yıla, Altan, Çongar ve Oğur için ise 21 yıldan 51 yıl altı aya kadar hapis istendi. (Sabah)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozmik savaş planlarını da ele geçirmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz