Cumhurbaşkanı Erdoğan 4. Uluslararası Hafızlık Töreni'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Camii'nde düzenlenen Türkiye IV. Uluslararası Hafızlık ve Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "Kuran kafada şimşekler çaktırmıyor, ruhumuzda bir esinti oluşturmuyorsa orada bir eksiklik var demektir" dedi.

Giriş Tarihi: 17.6.2016 15:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4. Uluslararası Hafızlık Töreni'nde konuştu

Fatih Camii'nde düzenlenen Türkiye IV. Uluslararası Hafızlık ve Kuran'ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle oldu:

Hafızlık ve güzel okuma kategorilerinde dereceye giren kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu yarışma vesilesi ile görüyorum ki İstanbul'da sadece en güzel şekilde yazılmakla kalmıyor en güzel şekilde de okunuyor. İlk emri oku olan bir dinin mensuplarının işe öncelikle kendi kitaplarını okuyarak başlamaları gerektiği açıktır. Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesindeki programlar ile Kur'an eğitimi hususunda çok ciddi bir boşluğu dolduruyor. Seçmeli dersler ile her ailenin çocuğuna Kur'an okumayı öğretme özgürlüğü getirdik. İnşallah tüm okullara getirdiğimiz seçmeli derslerle arzu eden tüm ailelerin evlatlarına Kur'anı öğrenme imkanı getirdik. Çocuklarımızı Kur'an eğitimi konusunda teşvik ederek, bu imkanları en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Kur'an-ı Kerim'in gönüllere ve zihinlere girmesi gerekiyor. Kur'an kafada şimşekler çaktırmıyorsa, ruhumuzda bir esinti oluşturmuyorsa orada bir eksiklik var demektir.

82 YARIŞMACIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Malesef bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu acı durumun altında Kuran-ı Kerim'in gerektiği ve hakettiği şekilde bilinmemesinden kavranamamasından kaynaklanıyor. Kuran'ın hakkıyla okunması çok önemlidir. Kalpler fetholunca zihinde düşünmeye başlar. Bu bakımdan bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Hafızlık Töreni çok önemlidir. 82 yarışmacımıza şükranlarımı sunuyorum. Ya Rab bizleri nasıl Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduysan Ramazan Bayramına da kavuşturmanı niyaz ediyorum.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4. Uluslararası Hafızlık Töreni'nde konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz