Hürriyet algıdan vazgeçmiyor

Hürriyet gazetesi, Aydın Doğan'ın defalarca gazeteci ve yazarları uyarıp 'bu tarz muhalefet doğru değil' demesine rağmen algı yapmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17.6.2016 09:55
Hürriyet algıdan vazgeçmiyor

Hürriyet bugünkü birinci sayfasında tam 5 kez algı yönetimine başvurararak okurun algısını dilediği yöne sürüklemeye çalışıyor.

İşte Hürrüiyet gazetenin birinci sayfasından yapmaya çalıştığı 5 algı çalışması,

Bugünkü birinci sayfada, gazetenin manşetinde Reza'ya gönderme yapan Hürriyet, "Erdoğan'ın ismini ver kurtul" demeye getirdi.

Diğer bir haberde MLKP evlerine yapılan baskında, evlerden biri Figen Yüksekdağ'ın çıkmıştı. Bu haberi "Eş Başkanın evi basıldı" şeklinde vererek 'diktatör' algısı oluşturmaya çalıştı.

"Eski Bakana suçüstü yolsuzluk" şeklinde verdikleri haberde söylemek istedikleri ise 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları.

"Mektuba amalı yanıt" haberinde, Rusya'nın Pravda gazetesi gibi Türkiye'ye koştukları şartları Rus sözcüsü ağzıyla haberleştirdiler 'ama' vurgusunu ön plana çekerek..

Başka şehirlerde de rahatlıkla görülebilecek bir sorunu "Ankara'da yol çöktü" şeklinde vererek AK Partili Melih Gökçek'e yaptıkları algı operasyonu yaptı

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet algıdan vazgeçmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz