Bölücülerin de inlerine girdik

Çıkış yolu kalmayan bölücü terör örgütü PKK’nın şimdi de liseli gençlere dadandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların da, Paralel’in de inlerine girdik. Gireceğiz

Giriş Tarihi: 18.6.2016 09:42
Bölücülerin de inlerine girdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Haliç Kongre Merkezi'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:
Hani birileri Türkiye için endişeleniyordu ya... Gezi olayları vesaireler olduğu zaman 'BizTürkiye'deki bu durumdan endişeliyiz' (diyorlardı). Ben de onlara dedim ki Fransa'da, Belçika'da, İngiltere'deki bu son gelişmelerden dolayı çok endişeliyim. 'Endişelenerek bakıyorum. Böyle izliyorum' dedim. Rahatsız olmuşlar. Niye rahatsız oluyorsunuz? Demek ki terör kol gezdiği zaman sen de polisine ne diyorsun, 'gereği neyse yap' diyorsun. Türkiye'nin teröristi iyi terörist mi? Ne farkı var? O da insan öldürüyor, o da insan öldürüyor.
Teröristin iyisi, kötüsü olmaz. Bunu her zaman söyledik ve şu yaptığımız operasyonlar, terörle mücadelede ülkemize huzuru, refahı o bölgelerde de getirene kadar durmadan devam edecektir. Bu işi Allah'ın izniyle bitireceğiz ve Allah'ın izniyle başaracağız. Bunda kararlılığımız var. Askerimiz, polisimiz, köy korucularımızla beraber kararlılığımız var. Bu millet Allah'ın izniyle bunlara prim vermeyecek.
Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir, dayanışmamızdır. Bunu başarmamız lazım. Biz bir olursak, iri olursak, diri olursak, kardeş olursak hep beraber Türkiye olursak, bu işi bitiririz. Yoksa bunlar liseli çocuklara da dadanırlar başka yerlere de dadanırlar. Niye? Başka çıkış yolları kalmadı. Fakat 'inlerine gireceğiz' dedik, girdik. Bunların da inlerine girdik, Paralel'in de inlerine girdik. Gireceğiz. Nereden, kimlerden, hangi türlü destek alırlarsa alsınlar gireceğiz.
Şu anda bazı üniversiteleri karıştırmak istiyorlar. Liselerimizi karıştırmak istiyorlar. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.

AP YANLIŞ OYUNDA
Avrupa Parlamento binasının koridorlarına terör örgütlerinin paçavralarını asanların ve onların önünde poz verenlerin ve onları o şekilde hareket etmeye sevk edenlerin bu ülkede 'Biz terörle mücadele ediyoruz' deme hakları yoktur. Bunu Avrupa Parlamentosu'nun ileri gelenlerine söylüyorum. Kimi aldatıyorsunuz? Bu beslemelerinizle siz bir yere varamazsınız, temel hak ve özgürlük mücadelesi veremezsiniz. Yanlış oyundasınız. Yanlış işler yapıyorsunuz.
Almanya'nın tavrı ortada. Çok açık, net. AB'nin son dönemdeki tavırlar ortada. Şahsımla ilgili ileri geri attıkları bütün adımlar, hepsi ortada,. Biz bu yola çıkarken farklı çıktık. Bir şey söyledik biz. Ne dedik? Beyaz kefenimizi giydik, bu şekilde yola koyulduk. Rabbimizin bize tayin ettiği ömrü ne bir an ileri, ne bir an geri almaya hiçbir güç yetmez.
Şimdi muhtarlarla yaptığımız toplantıyı kıskanıp, muhtarlarla toplantı yapmaya başlayan birileri var. Bizim ulaştığımız yere sen ulaşamazsın, sen onu hayal bile edemezsin. Şu ana kadar 11 bin muhtarımızla bir araya geldim. Cumhurbaşkanı böyle bir şey yapıyor diye sen de kalkıyorsun böyle bir şey yapıyorsun. Biz, ilklerin hareketiyiz. Bu yolda yürümüye devam edeceğiz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölücülerin de inlerine girdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz